Gece oyun oynamaya ailenin karışması

audiseverim

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 R5 3500
Arkadaşlar size bir sorum var. Sizce tatil günleri, özellikle belirtiyorum tatil günleri, gece bilgisayarda oyun oynamaya ailenin karışmasına ne tepki verirsiniz? Okul zamanı dersimi yapıyorum, sadece akşamları oyun oynuyorum okul günleri. Bugün tatil diye gece 4'e kadar oyun oynamıştım. Zaten son maçımdı sonra çıkacaktım. O sırada babam geldi çok kızmadı ama neden böyle yapıyorsun dedi. Sabah kalktığımda bilgisayarın Wireless'ini almış bana laptopu bırakmıştı bunu kullanacaksın sana kendi bilgisayarın yasak diye. Ya o kadar sinir oldumki hayatım boyunca ders çalışmamaya yemin ettim.

Yaşınız kaç? 10-15 yaşları arasındaysanız gece 4e kadar oyun oynamanızı doğru bulmamaları normal, ben o yaşlarda o kadar fazla oynamıyordum fakat oynadığım gecelerde de sabahı sitem ediyorlardı. 20 yaşındayım bazen hala söyleniyor babam :D

Arkadaşlar size bir sorum var. Sizce tatil günleri, özellikle belirtiyorum tatil günleri, gece bilgisayarda oyun oynamaya ailenin karışmasına ne tepki verirsiniz? Okul zamanı dersimi yapıyorum, sadece akşamları oyun oynuyorum okul günleri. Bugün tatil diye gece 4'e kadar oyun oynamıştım. Zaten son maçımdı sonra çıkacaktım. O sırada babam geldi çok kızmadı ama neden böyle yapıyorsun dedi. Sabah kalktığımda bilgisayarın Wireless'ini almış bana laptopu bırakmıştı bunu kullanacaksın sana kendi bilgisayarın yasak diye. Ya o kadar sinir oldumki hayatım boyunca ders çalışmamaya yemin ettim.

Şahsen ben 13 yaşındayım, 10 11 yaşında sadece geceleri oynayıp sabahları uyuyordum. Babam kızıyordu falan ama asla bilgisayarı almazdı, yaptığım bir hataydı ve farkımdaydım. Artık yapmıyorum ancak yapsamda babam karışmıyor artık. Yaşınız küçükse yapmamanızı öneririm, ancak bilgisayarı almakta fazlaya kaçıyor şahsen.

Başlarda bana da kızıyorlardı fakat şu an pek bir sıkıntı yok. Sadece arada konusu açılıp goygoyu yapılıyor. Zamanla alışılır muhtemelen, eskiden 23:00'a kadar bile oynayamıyordum, şu an küçük kardeşlerim çok rahat oynuyor.

Belli bir dönemden sonra karışmayı bırakıyorlar artık, gözlemlediğim kadarıyla. Liseye başladıktan sonra daha karışan kimse olmamıştı bana.

17 yaşındayım hala aynı durum söz konusu. 5 gün öncesinde benim de bilgisayarımı aldılar. Alma sebeplerini anlıyorum seneye sınav senem vs fakat derslerim gayet iyi ve her şeyin farkındayım hala böyle yasaklamalar olması çok garibime gidiyor.

Geri
Yukarı