Gece uyumakta problem yaşamak

Mustafa253

Kilopat
Daha fazla  
Normalde yastığa kafamı koyduğumda direk uyurken bazı günler arada kestirip, yine uyanıyorum. Bir daha gün doğumuna kadar uykuya dalamıyorum. Uyandığımda da çok uykusuz oluyorum. Onda önceki günler 14 saat uyumuştum sorun çok uyumam olabilir mi?

Çok uyumakta iyi değil duyduğuma göre kanser riskini arttırıyormuş saat 12'den önce uyanmak daha iyidir. Ramazanda sahura kadar oturup sabah 1:30 da falan kalkıyordum. Ondan sonraki günlerde uyuyamaz oldum

Normalde yastığa kafamı koyduğumda direk uyurken bazı günler arada kestirip, yine uyanıyorum. Bir daha gün doğumuna kadar uykuya dalamıyorum. Uyandığımda da çok uykusuz oluyorum. Onda önceki günler 14 saat uyumuştum sorun çok uyumam olabilir mi?

Ben uyumak için kafamda senaryo yazıyorum. Beynim senaryoyu tamamlayamadan uyuyakalıyor. Kısaca bünyenizi bir şekilde yorarsanız uyumanız daha kolay olur.

Magnezyum takviyesi almanı tavsiye ederim uyku süreni de 7-8 saat civarında tutman yararına olur.

Ben uyumak için kafamda senaryo yazıyorum. Beynim senaryoyu tamamlayamadan uyuyakalıyor. Kısaca bünyenizi bir şekilde yorarsanız uyumanız daha kolay olur.

Ben bunu kendimi bildim bileli yapıyorum. Bunun yüzünden son 3-4 yıldır düzenli rüya görüyorum uyku kalitesini bayağı kötü etkiliyor. Nasıl çözeriz acaba.

Magnezyum takviyesi almanı tavsiye ederim uyku süreni de 7-8 saat civarında tutman yararına olur.

Ben bunu kendimi bildim bileli yapıyorum. Bunun yüzünden son 3-4 yıldır düzenli rüya görüyorum uyku kalitesini bayağı kötü etkiliyor. Nasıl çözeriz acaba.

Rüya görmek güzel değil mi? Rem sırasında beyni düzenliyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben yazarlıkla ve çizimle uğraşıyorum. İşime geliyor açıkçası.

Ya şöyle beyin film izledikten sonra bir kafa karışıklığı olur 1 saat onu düşünürsün içinden çıkamazsın gördüğüm tüm rüyalar garip yer zaman mekan algısı birbirine giriyor yıllardır görmediğim insanları vs görüyorum. Bazen geçmişte yaşadığım bana stress yaşatan olayları görmeye başlıyorum. Sürekli sabah kalktığımda kafa olarak çok yorgun oluyorum bu yüzden

Göz bandı uykuya dalmaya yardımcı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yazarlıkla ve çizimle uğraşıyorum. İşime geliyor açıkçası.

Yazarlık kısmında benim de işime yarıyor. Kafamda film çeviriyormuşum gibi hissettiriyor. Ama gün içerisinde herhangi bir şey yaparken odaklanmamı vs etkiliyor bu durum. Maladaptive daydreaming olarak geçiyormuş.

İşe yarayabilir ama pek çok etken var. Uyku apnen var mı? Beslenmen sağlıklı mı? Bu gibi durumları göz önünde bulundurmak lazım. Melotonin alıp bir süre deneme yapabilirsin. Veya öğrenci beslenmesi yapıyorsan multivitamin takviyesi alıp sonraki süreci takip edebilirisin.

Bana magnezyum takviyesi tavsiye edilmişti magnezyum glisarat formülü uyku kalitesini arttırıyor deniliyordu. Magnimore Plus kullandım yaklaşık 2 ay işe yaradığını hissettim şimdilik takviye almıyorum. Sorun devam ediyor.

Geri
Yukarı