Geceleri belli bir süre aynaya bakınca bir şey olur mu?

Saçma bir soru olacak ama sizin cevaplarınızı da bekliyorum. Peki soru şöyle: Karanlıkta aynaya birden fazla bir süre baktıktan sonra neler oluyor? Anlıyorum çok garip ama belki bilenleriniz vardır internette baktığımda ise üç harflilerle ilgili bir şeyler dediğini duymuştum.
Zamanla aynı bilgiyi aldıktan sonra görsel sistem uyum sağlamaya başlar (bu yüzden herhangi bir şeye uzun süre bakarak görsel değişiklikler yaşayabilirsiniz) ancak yüzleri çok kolay yorumlayan bir sistemimiz de var. Bu yüzden bulutlarda, ağaçlarda ve hatta sadece iki nokta ve bir çizgiden yüzleri 'görebiliriz'.

Beyin her zaman 'yüzleri arar' ve muhtemelen, yüzleri diğer insanlarınkinden istatistiksel olarak sadece küçük bir miktar farklı olan bireyleri tanımamıza izin veren özel bir yüz algılama sistemimiz var.

Caputo'nun önerisine göre, yanılsama, yüz tanıma sistemi tarafından 'başkası' olarak aşırı yorumlanan yüzün algılanan tanımını etkileyen kenarların, gölgelemelerin ve ana hatların stabilitesindeki düşük seviyeli dalgalanmalardan kaynaklanıyor olabilir.

Kaynak: The strange-face-in-the-mirror illusion

Bu mesaja kaçıncı bakışım bilmiyorum ama yine de atayım buraya da. Buradaki sır, konsantre olarak bir süre baktıktan sonra aynanın içinde ki görüntü siz, aynaya bakan kişi ise ruhunuz oluyor. Sanki aynanın içindeki sen dışında seyreden başkası. Bu şekilde aynaya uzun bir süre baktığınızda, aynanın içindeki görüntünün sabit dışındakinin ise hareket ettiğine şahit olabilirsiniz. Böyle bir yazı görmüştüm internet üzerinden araştırırken.
Palavra.

Aynı siteden: 10 dakikalık aynaya bakma seansının sonunda katılımcıdan aynada gördüklerini yazması istenmiştir. Tanımlar bireyler arasında büyük farklılıklar gösteriyordu ve şunları içeriyordu: (a) kişinin kendi yüzündeki büyük deformasyonlar (elli katılımcının %66'sı tarafından rapor edilmiştir); (b) özellikleri değişmiş bir ebeveynin yüzü (%18), bunların %8'i hala hayatta ve %10'u ölmüştür; (c) bilinmeyen bir kişi (%28); (d) yaşlı bir kadın, bir çocuk veya bir ata portresi gibi arketipsel bir yüz (%28); (e) kedi, domuz veya aslan gibi bir hayvan yüzü (%18); (f ) fantastik ve canavarca varlıklar (%48).
Bence de palavra (+) Farklı "şey" görebiliriz ama ruh-ruhani olanlar ne kadar doğru bilemiyorum.

Bu bilgiyi edindiğiniz sitenin nasıl bir tür site olduğunu sorabilir miyim?

Aynı siteden: 10 dakikalık aynaya bakma seansının sonunda katılımcıdan aynada gördüklerini yazması istenmiştir. Tanımlar bireyler arasında büyük farklılıklar gösteriyordu ve şunları içeriyordu: (a) kişinin kendi yüzündeki büyük deformasyonlar (elli katılımcının %66'sı tarafından rapor edilmiştir); (b) özellikleri değişmiş bir ebeveynin yüzü (%18), bunların %8'i hala hayatta ve %10'u ölmüştür; (C) bilinmeyen bir kişi (%28); (D) yaşlı bir kadın, bir çocuk veya bir ata portresi gibi arketipsel bir yüz (%28); (e) kedi, domuz veya aslan gibi bir hayvan yüzü (%18); (F ) fantastik ve canavarca varlıklar (%48).
Bence de palavra (+) farklı "şey" görebiliriz ama ruh-ruhani olanlar ne kadar doğru bilemiyorum.

Siteyi bulmaya çalışıyorum bir dakika hocam.
Aynı siteden: 10 dakikalık aynaya bakma seansının sonunda katılımcıdan aynada gördüklerini yazması istenmiştir. Tanımlar bireyler arasında büyük farklılıklar gösteriyordu ve şunları içeriyordu: (a) kişinin kendi yüzündeki büyük deformasyonlar (elli katılımcının %66'sı tarafından rapor edilmiştir); (b) özellikleri değişmiş bir ebeveynin yüzü (%18), bunların %8'i hala hayatta ve %10'u ölmüştür; (C) bilinmeyen bir kişi (%28); (D) yaşlı bir kadın, bir çocuk veya bir ata portresi gibi arketipsel bir yüz (%28); (e) kedi, domuz veya aslan gibi bir hayvan yüzü (%18); (F ) fantastik ve canavarca varlıklar (%48).
Bence de palavra (+) farklı "şey" görebiliriz ama ruh-ruhani olanlar ne kadar doğru bilemiyorum.

Neden geceleri aynaya bakmıyorsun? ilk baktığım da bu siteyi okumuştum bu konu ile ilgili isterseniz siz de bakabilirsiniz.

Siteyi bulmaya çalışıyorum bir dakika hocam.

Neden geceleri aynaya bakmıyorsun? ilk baktığım da bu siteyi okumuştum bu konu ile ilgili isterseniz siz de bakabilirsiniz.
bence pek inanmamak lazım, içerisindeki bilgiler birazcık ruhani ve spiritüel geldi bana, bir-ihtimal doğru olabilir ama ben birazcık daha bilimsel bulgulara sığınma tarafındayım.

Hiçbir şey olmayacağını bildiğin hâlde böyle şeyleri düşünmek elbette korkutucu olabiliyor. Geceleri yatayken karanlıktan birinin çıkması korkusunu hangimiz 1 sefer olsa bile yaşamadı?

Rivayete göre, gece 12 den 3'e kadar aynaya karanlık odada bakarsan... (CİDDİYİM)
Büyük ihtimal gözün ağrımaya başlar kanka, sonra uyursun zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı