Geceleri kötü bir şey olacakmış hissi

Arkadaşlar öncelikle hayırlı geceler.
Size yıllardır, belki de kendimi bildim bileli yaşadığım şeyi söyleyeceğim ve ne yapmam gerektiğini soracağım.

Özellikle de geceleri sanki kötü bir şey olacakmış gibi oluyor. Tarif edilemez bir şey gibi sanırım. Nefesim daralıyor. Kafamı dağıtmam için telefon, bilgisayar vs. kullanıyorum. Ama her gün -özellikle de her gece- bu sorunu yaşıyorum. Sizce problem nedir? Ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.
Hocam o his bende surekli oluyor. Sakasiz, surekli kotu birsey olacak gibi hissediyorum.

Bende de oluyordu 1-2 yıl önce sonra düzeldi o zaman ayağımı yorganın dışına çıkartamazdım birisi ayağımdan çekecek diye o zamanlar korku filmi izlerdim sonra düzeldi.

Hocam konudan bağımsız ama özel değilse ne yaşadınız? Merak ettim doğrusu.

2 yıl önce aralık ayı olması lazım. Evde; ben, ortanca kardeşim ve o zamanlar 1, 5'lu yaşlarda kız kardeşim var. Ortanca kardeşimle aramızda 2 yaş var. Yani tam olarak abi kardeş gibi büyümedik. Tıpkı kanka gibiydik. Yani ara sıra şakalaşırdık. Odamın kapısını kapatmıştım ama kapının önünde arkadaşımla Instagram'dan konuşuyordum. O sırada çok feci bir ses çıktı. Kapının koskocaman camı üstüme devrildi.-kardeşim dirseğiyle kapıya vurmuş :(-. En ağır darbeyi sol bacağımdan aldım. Bir de beni kan tutar. Tahminimce 1-2 dk bayıldım. Uyandığımda küçük kız kardeşim çok feci ağlayarak benim adımı söylüyordu. Her şeyi gördü. Her yer kandı. O gün keşke ben ölseydim ama küçük kardeşim bunları görmeseydi diyorum. Çok kötü bir gündü benim için. O günden sonra da bir 10 gün kardeşim geceleri uyuyamıyordu. Korktuğunu söylüyordu. Daha da yıprandım. Gün geçtikçe uyumaya başladı normal şekilde. Ama hala aklıma geliyor ve kendimi çok suçlu hissediyorum.
Ha bide şakaşmaktan kastım kardeşler arası şakalaşmayı bilirsiniz kavga misalidir
steam kodun nedir
352503827

Hocam o his bende surekli oluyor. Sakasiz, surekli kotu birsey olacak gibi hissediyorum.
çok kötü bir his şu anda dahil var :(

Eğer önceden hep uyurken telefondan video vs açtıktan sonrasında telefon olmadan böyle hisler yaşaman normal bence. Telefonsuz uyumayı denedin mi?
Evet çok denedim. Sonuç olarak gece 3'e kadar falan uyuyamıyordum. Sonra pes edip telefonu alıyordum elime. 3-4 saat kafamı yastığa koysam bile olmuyo yani.

Son düzenleme:
Evet çok denedim. Sonuç olarak gece 3'e kadar falan uyuyamıyordum. Sonra pes edip telefonu alıyordum elime. 3-4 saat kafamı yastığa koysam bile olmuyor yani.

Hocam bence buradan çözüm bulmanız zor psikoloğa vs gidebilirsiniz veya telefon değil de ışık açık uyumayı deneyebilirsiniz belki de sadece karanlıktan-karanlıktan çıkacak şeylerden korkuyorsunuzdur. Korku filmleri veya korku barındıran şeylerden ziyade yatmadan önce komedi filmi izlemek korkuyu kafadan atmana yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı