Geceleri priz kapatılmalı mı?

s3z4r

Picopat
Normalde geceleri akım korumalı prizden elektriği kesiyorum ki bir şey olmasın fakat bilgisayar çalışmazken bunu yapmama gerek var mı?

Normalde geceleri akım korumalı prizden elektriği kesiyorum ki bir şey olmasın fakat bilgisayar çalışmazken bunu yapmama gerek var mı?

Biz 5 yıldır televizyonun, modemin, konsolun falan olduğu prizi sadece tatillere giderken çekiyoruz. Bir sorunla karşılaşmadık. Bilgisayar konusuna gelecek olursak, PC kapalıyken PSU güç çekmez diye biliyorum. Yani sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bence çek ne oldu biliyor musun? Bir ara modemin fisini çekmeden tatile çıktık. Modeme şimşek çarptı eve geldik her taraf kablo yanığı kokuyordu.

Akım korumalı priz kullanıyorsanız endişlenecek bir durum yok. Prizden fişi tak çıkar yaparsanız sürekli yalama olabilir. Anahtarlı priz kullanıyorsanız enerji tasarufu yapmış olursunuz sadece belki ayda birkaç lira. Elektrik çeken cihazlar kapalıyken bile enerjiye bağlıyken çok düşük akım çekerler.

Geri
Yukarı