Geceleri uyuyamama sorunu

Ben bundan beterini yaşadım. 2-3 haftam berbat geçti. 44 saat uyuyamadım, 44 saatin ardından ise sadece 5 saat uyuyabildim. Hatta en kötüsü yatıyorsun ama sanki 1 saniye geçmiş gibi. Yani köfte yapıyorsun mesela, dışı pişmiş fakat içi çiğ. Uyumasam daha iyi dedirten durum. Atarax ve Laroxyl kullanmama rağmen yatamadım. Aile hekimine bu durumu anlatmanı tavsiye ederim. Sana da belki Atarax verebilir.

Hocam ilaç konusunda korkularım var ama en azından bir doktora görünmek gerek. Olayın ilacı doktorda yani.
Bir Ayetel Kürsi, Nas ve Felak oku; rahat uyursun. İmansızlıktan, ateistlikten kaynaklanıyor. Forumun %70’i ateist!
Her yatışta bir felak-nas okumaya gayret ediyorum. Ama sorun bedensel sanırım. Psikolojik de olabilir.
Evet tatildeyim. Yerinde bir tespit. :D

Cevaplar için sağolun. Şimdi eşi benzeri olmayan birkaç arkadaşımdan bahsedeceğim sizlere. Bu varlıkar kafalarını yastığa gömdüğü an bana uykuya dalıp MIŞIL MIŞIL uyuduklarını, 6 saatlik uykuda uykularını aldıklarıını söylüyorlar. Kıskanmamak elde değil.
Yatmadan en az 1 saat önce birşey yememek, elektronik cihazlarla uğraşmamak ve günün stresini düşünmemek temel ve en gerekli şartlardan...
Lavanta yağı var, hatırlattığınız iyi oldu gece yastığa 2-3 damla damlatacağım. Bu arada internetten şöyle bir göz gezdirdim karaciğer yağlanması belirtisi olabilirmiş. Dikkatinize.

Bu arada internetten şöyle bir göz gezdirdim karaciğer yağlanması belirtisi olabilirmiş. Dikkatinize.

Selamlar. Üniversite yıllarımda karaciğer yağlanmam olduğunda sürekli kendimi halsiz ve yorgun hissediyordum. Neredeyse günde 9-10 saat uyuyordum ama sanki hiç uyumamış gibi kalkıyordum.

Benim deneyimlediğim şekilde karaciğer yağlanmasında yukarıdaki gibi olur diye düşünüyorum.

Bende de var aynı sorun yıllardır, göz altlarım simsiyah oldu artık, hiç dinlenemiyorum. İş yerimde performansım iyice düştü, psikolojim bozuldu bozulacak.

Her ne kadar buradan profesyonel bir çözüm bulmak mümkün olmasa da psikolojik ve ruhsal durumunuzu gözlemlemeniz, sizi huzursuz eden bir durum varsa ona herhangi bir şeymiş gibi davranmak yerine ciddiye alıp yüzleşmeniz, biyolojik yapınızla ve genetiğinizle ilgili olup olmayacağını araştırmanız faydalı olabilir. Tabi sağlıklı beslenme, steril uyku düzeni alışkanlığı, vücudu tembelleştirmemek de gerekiyor. Bunlara rağmen çözüm bulamıyorsanız belki destek almayı düşünebilirsiniz. Bu günlerde okuduğum bir makale de, Uyku probleminin bize atalarımızdan miras kaldığını, ilkel çağda sık sık yaşanan tehditlerden korunmak için insanların az uyuduğu, saldırı anında korkuyla uyanıp travma yaşamasından kaynaklandığının kanıtlandığı bilgisi yer alıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar buradan profesyonel bir çözüm bulmak mümkün olmasa da psikolojik ve ruhsal durumunuzu gözlemlemeniz, sizi huzursuz eden bir durum varsa ona herhangi bir şeymiş gibi davranmak yerine ciddiye alıp yüzleşmeniz, biyolojik yapınızla ve genetiğinizle ilgili olup olmayacağını araştırmanız faydalı olabilir. Tabi sağlıklı beslenme, steril uyku düzeni alışkanlığı, vücudu tembelleştirmemek de gerekiyor. Bunlara rağmen çözüm bulamıyorsanız belki destek almayı düşünebilirsiniz. Bu günlerde okuduğum bir makale de, Uyku probleminin bize atalarımızdan miras kaldığını, ilkel çağda sık sık yaşanan tehditlerden korunmak için insanların az uyuduğu, saldırı anında korkuyla uyanıp travma yaşamasından kaynaklandığının kanıtlandığı bilgisi yer alıyordu.
Yok yok desteğe gerek yok dua okuyunca geçiyormuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı