Geçerli Bir OS X Seri Numarası Üretme

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar. Ben El Capitan 10.11.5 son sürümü UniBeast ile kurdum ve gayet güzel kullanıyorum. Yalnız iMessage etkinleştirmek için geçerli bir seri numarası üretmeye çalışıyorum ama her ürettiğim ya geçersiz yada başka bir Apple cihaza ait çıkıyor. Clover Configurator ile üretmeyi deniyorum şu anda. Ama hiç mi ürettiğim numaralardan, en azından biri bile, tutmaz? (Apple Self Solve ile kontrol ediyorum) Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Başka yapabileceğim bir şey var mıdır bu konuda?
@montezuma

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu bir incele:
Bölüm 4-B: Seri Numarasının Kayıtlı Olup Olmadığını Kontrol Etmek

Apple’ın sitesinden kullandığınız seri numarasının doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
SelfsolveAPPLE adresine seri numaranızı girin:
  • Eğer şu mesajı görürseniz, kullandığınız seri numarası Apple’ın doğrulama kontrollerini başarı ile geçmiş demektir. Ve başka bir cihaza ait bir seri numarası kullanmadığınızı öğrenmiş olursunuz.
“We're sorry, the number you have provided cannot be found in our records. Please verify the number and try again”
“Üzgünüz, girdiğiniz numara kayıtlarımızda bulunamadı. Lütfen geçerli bir numara girin ve tekrar deneyin.”

• Eğer aşağıdaki resimdeki gibi bir mesaj görürseniz, girdiğiniz seri numarası başka bir cihaz üstüne kayıtlıdır ve kullanılmaması gerekir. Çünkü konu başında da belirtildiği üzere, başka bir sisteme ait seri numarasını kullandığınızda, cihazların çakışması olasılığı var ve Apple, cihazınıza blok koyabilir.
selfsolve-tamam-png.58597

• Son olarak aşağıdaki gibi bir mesaj alırsanız, yanlış bir seri numarası üretmişsiniz anlamına gelir ve yeniden seri numarası üretmelisiniz.
“We're sorry, but this serial number is not valid. Please check your information and try again”
“Üzgünüz, girdiğiniz seri numarası ne yazıkki geçerli değil. Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.”

Rehberinizi inceledim. Fakat her denediğimde ya şu hata geliyor: “Üzgünüz, girdiğiniz seri numarası ne yazıkki geçerli değil. Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.” , yada denediğim seri numarası başka bir Mac'a kayıtlı çıkıyor. Her denediğimde bu ikisinden birinin olması da gerçekten sıktı. Hiçbiri mi çalışmaz anlamıyorum :confused:. Acaba yanlış bir şey mi yapıyorum? (iMac 27-inch, Late 2012 seri numarası üretmeye çalışıyorum.)

Eğer başka bir bilgisayarın seri numarasını kullanmaya kalkarsam evet olur (Zaten böyle bir şeyi yaparsam Apple bilgisayarıma blok koyar, yani iMessage ve FaceTime çalıştıramam). Bizim amacımız burada hem geçerli olacak, hem de başka bir Mac'e kayıtlı olmayacak bir seri numarası üretmek.

Bu konuda tam olarak bir fikrim yok ama bence yaptığınız korsanlık. Oyuncular internetten oyunu indirip crack işlemi yapıyorsa buda onun aynısı gibi geldi bana. Korsanlık değilse bana açıklayabilecek birisi var mı? Bir oyunu cracklemekten farkı ne bu işlemin?

Oyunlara crack atarken aslında paralı satılan bir ürünü bedavaya getirmiş olursunuz. Yani örneğin; başkaları GTA 5 oyununa 180 TL (Veya internetten satın aldıysa yaklaşık 100-120 TL) verirken siz eğer internetten indirip crack atarsanız bu korsanlık olur.
Benim burada yaptığım bir yazılım aracılığı ile rastgele bir seri numarası üreterek (Program kendisi sayı ve harf karışık bir kod belirliyor) bunu doğrulamak. Eğer geçerli değilse yukarıda @montezuma 'nın attığı yazıdaki gibi kodun geçersiz olduğuna dair bir hata gelir. Bu da bu kodun Apple'ın doğrulamasını geçemediği veya kara listeye alındığını belirtiyor.
Yalnız eğer denediğim kod geçerli olursa ve herhangi bir Mac'e kayıtlı değilse ben de bunu iMessage ve FaceTime'a giriş yapmak için kullanırım.
Şöyle bir durum var. Bana göre Mac bilgisayarı Mac yapan şey içindeki işletim sistemi: Mac OS X. Yoksa içindeki parçalar diğer marka dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda da var (Örneğin; 8GB RAM veya daha yeni AMD/NVIDIA ekran kartı). Farkları UEFI arayüzüne girilemiyor, tasarımı diğerlerinden apayrı ve bir Apple logosu var. Ayrıca 10.8 sürümünden beri iMessage denilen harika bir işlev eklenmiş durumda. Zaten Mac OS X'in en son sürümünün ücretsiz olduğunu düşünürsek bence bu olay korsanlığa girmez.

Oyunlara crack atarken aslında paralı satılan bir ürünü bedavaya getirmiş olursunuz. Yani örneğin; başkaları GTA 5 oyununa 180 TL (Veya internetten satın aldıysa yaklaşık 100-120 TL) verirken siz eğer internetten indirip crack atarsanız bu korsanlık olur.
Benim burada yaptığım bir yazılım aracılığı ile rastgele bir seri numarası üreterek (Program kendisi sayı ve harf karışık bir kod belirliyor) bunu doğrulamak. Eğer geçerli değilse yukarıda @montezuma 'nın attığı yazıdaki gibi kodun geçersiz olduğuna dair bir hata gelir. Bu da bu kodun Apple'ın doğrulamasını geçemediği veya kara listeye alındığını belirtiyor.
Yalnız eğer denediğim kod geçerli olursa ve herhangi bir Mac'e kayıtlı değilse ben de bunu iMessage ve FaceTime'a giriş yapmak için kullanırım.
Şöyle bir durum var. Bana göre Mac bilgisayarı Mac yapan şey içindeki işletim sistemi: Mac OS X. Yoksa içindeki parçalar diğer marka dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda da var (Örneğin; 8GB RAM veya daha yeni AMD/NVIDIA ekran kartı). Farkları UEFI arayüzüne girilemiyor, tasarımı diğerlerinden apayrı ve bir Apple logosu var. Ayrıca 10.8 sürümünden beri iMessage denilen harika bir işlev eklenmiş durumda. Zaten Mac OS X'in en son sürümünün ücretsiz olduğunu düşünürsek bence bu olay korsanlığa girmez.
Çok iyi örneklerle açıklamışsın bravo valla :)

Merhaba arkadaşlar. Ben El Capitan 10.11.5 son sürümü UniBeast ile kurdum ve gayet güzel kullanıyorum. Yalnız iMessage etkinleştirmek için geçerli bir seri numarası üretmeye çalışıyorum ama her ürettiğim ya geçersiz yada başka bir Apple cihaza ait çıkıyor. Clover Configurator ile üretmeyi deniyorum şu anda. Ama hiç mi ürettiğim numaralardan, en azından biri bile, tutmaz? (Apple Self Solve ile kontrol ediyorum) Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Başka yapabileceğim bir şey var mıdır bu konuda?
@montezuma
Merhaba etkinleştirme işlemini başarabildinizmi acaba birçok seri numarası denememe rağmen geçerli seri numarası üretemedim hala

Denedim, fakat bir türlü etkinleştiremedim iMessage'i. Ben de uğraşmaktan vazgeçtim. Açıkçası tekrar uğraşmak istemiyorum çünkü düzgün bir MLB olmadan (Gerçek bir Mac'ten alınmış) iMessage hesabının etkinleşeceğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı