Geçici dolgu çok hassas mı?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Geçici dolgu ile gülünür mü? (dişlere baskı olabiliyor ya) geçici dolgu ile, geçici dolgu olan diş tarafına yastığı yaslayarak yatmak doğru olur mu? Geçici diş dolgusu gerçekten çok mu hassas?

Geçici dolgu ile gülünür mü? (dişlere baskı olabiliyor ya) geçici dolgu ile, geçici dolgu olan diş tarafına yastığı yaslayarak yatmak doğru olur mu? Geçici diş dolgusu gerçekten çok mu hassas?
İki tane konu açmışsınız, bu kadar kasıntı yaparsanız psikolojiniz tükenir. Takmayın bunları, ben de 1 kez kanal tedavisi oldum 1 ya da 2 hafta geçici dolgu kullandım, fırçaladım da, güldüm de, futbolda oynadım... Rahat olursanız daha hızlı iyileşirsiniz 😀 Dediklerinizden neden bu kadar korktuğunuza anlam veremedim, kalp ameliyatı olmuş gibisiniz.

İki tane konu açmışsınız, bu kadar kasıntı yaparsanız psikolojiniz tükenir. Takmayın bunları, ben de 1 kez kanal tedavisi oldum 1 ya da 2 hafta geçici dolgu kullandım, fırçaladım da, güldüm de, futbolda oynadım... Rahat olursanız daha hızlı iyileşirsiniz 😀 dediklerinizden neden bu kadar korktuğunuza anlam veremedim, kalp ameliyatı olmuş gibisiniz.

1 hafta geçici dolgu ile dolgulu tarafı kullandınız mı? Yoksa diğer yanağınıztaki dişler ile mi çiğnediniz? Ne yediniz?

Dolgunun hiçbir türlüsünü önermem. Çözüm asla değildir.
Kanal tedavisi için diş hekimi yaptı. Geçici diş dolgusu hakkında sorduğum soruya cevap verir misiniz?

Kanal tedavisi için diş hekimi yaptı. Geçici diş dolgusu hakkında sorduğum soruya cevap verir misiniz?

Deprem olacak ama ne zaman olacak gibi soru. Dolgu ilk zaman olmasa da ilerleyen zamanda ağrı yapabilir. Düşebilir. Bu işte kesin konuşmamak gerek. Önerim yaşın genç değil ise 3D diş yaptırın. Dolgu çağ dışı uygulama.

Deprem olacak ama ne zaman olacak gibi soru. Dolgu ilk zaman olmasa da ilerleyen zamanda ağrı yapabilir. Düşebilir. Bu işte kesin konuşmamak gerek. Önerim yaşın genç değil ise 3D diş yaptırın. Dolgu çağ dışı uygulama.
16, genç.

Geri
Yukarı