Geçici dolgu hassas mı?

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Merhaba arkadaşlar. Yarın ben normal dolgu taktırmak için doktora gideceğim. 2 hafta önce bana geçici dolgu takmıştı ve ağrırsa kanal tedavisi yapacağını söyledi. Bu 1-2 gündür böyle, dişte hiç can yakmayan ufacık bir sızlama var ama çok az yani acıtan, rahatsız eden türden değil. Geçici dolguya bağlıyorum bunu ben. Geçici dolgu çok hassas olduğu için böyle şeyler normal mi?

Normal kanal tedavisi olduğunda bir veya bir kaç gün süren sızlama olur özellikle sert şeyler çiğnememeye özen göster bu süreçte.

Normal kanal tedavisi olduğunda bir veya bir kaç gün süren sızlama olur özellikle sert şeyler çiğnememeye özen göster bu süreçte.
Daha kanal tedavisi olmadım hocam. Ben şu an geçici dolguylayım eğer o geçici dolgu yaptığım dişim acırsa kanal olacağım dedi doktor. Acımazsa 2 sene sonra olacağım kanal tedavisi dedi.

Sürekli olmuyor ama. Böyle 5-6 saatte bir o da çok ufak.
O zaman kendinizi şanslı sayın hocam. Süründürecek boyutta ağrı oluşmadan kanal tedavinizi olun. Maalesef ağrı, sızı başladığında ne boyutta olursa olsun bilinki enfeksiyon dişin içine yayılmış demek oluyor. Benim de aynı şekilde başlayan ağrım zamanla arttı. Daha kötü olmasını beklemeden kanal tedavisi yaptırdım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı