Geçmişinizde "Bunu nasıl yapmışım" dediğiniz şeyler

Bu geçen gün buldum. Ne olduğu ya da ne işe yaradığı hakkında hiçbir fikrim yok. Belki tahmin yürüten çıkar.
Bir de eski yazdığım kodlar var. Şimdi yaz deseler baya uğraşırım.
Keşke böyle yapmasaydım dediğim şey ise keşke üniversite sınavına çalışsaydım.

10936080-5452-4f4b-be5f-09083f9afd82.jpg

ODTÜ, İTÜ gibi yerleri okumadığın sürece bir kağıt parçası için 4-5 yılını heba etmiş olacaktın. Kendini geliştirip freelance olarak yapabilirsin geç değil.
O kısmı fazla abartıyorsunuz. ODTÜ, İTÜ'nün de çöp bölümleri var. 6 basamaklı sıralaması olmayıp düzgün öğrenci çıkaran yerler çok var. Olay kişide bitiyor. Yaptığı projelerde bitiyor.

Sigara içmek. İnanın içmeyen birine göre tüttürmenin dünyanın en saçma şeyi geliyor. Cepten de gidiyor sağlıktan da, resmen intihar bu.

10’lu yaşlardaydım, babamın kül tablasında unuttuğu tüten sigarayı ( Maltepe içerdi favorisiydi ) ben bitireyim bakalım tadı nasılmış diye merak ettim, daha 2 fırt çekişimde illallah ettim öksürük krizlerine girmiştim. Bu bana ders oldu bir daha ilgi duymadım. 30’lu yaşlardayım. 😃

Kamu spotu gibi olacak ama tiryaki arkadaşlara bırakmaya davet ediyorum, başlamayı düşünen varsa sakın ha. Vergiler şaha kalktı bu devirde keyfi yanı kalmadı artık.

Aralıksız uzun süreler başımı kaldırmadan çalıştığım günler. Mola verince dikkati çok kolay bozulan bir insan olduğum için bu yöntemle çalışırdım genelde. Bugünlerde ise bu tarz şeyleri beceremiyorum, hala eğitim sınavlarına/modüllerine girmeme rağmen öğrencilik zamanımdaki başarımı yakalayamıyorum. Yılların yorgunluğu var herhalde.

Siz siz olun, öğrenciyken çok çalışın. Güzel günlerin anahtarı çoğu konuda bu çünkü. Kesin bilgidir, yayalım.

* 7 yaşından itibaren sık sık tek başıma küçük bir sörf tahtasıyla kıyıdan 3 km. kadar açılıp uzaktaki adaya giderdim. Sonradan tüple yapılan batık dalışlarında sık sık köpek balıklarıyla haşır neşir oldum, korkulacak kadar kötü canlılar olmasalar da o yaşta denk gelme durumunda fazla şansım olmadığını fark ediyorum. Büyük Camgöz, Camgöz, Dikburun ile yakından tanışma şansım oldu (kırbaçlandım) ama neyse ki arada bir görünen Büyük Beyaz'a denk gelmedim. Büyük Beyaz ile tanışmam 2020 yılı içinde Cape Town'da çelik kafes ardından olacak hayırlısıyla. :)

* 13 yaşından itibaren babamın teknesini kaçırmak. Tekneyi kullanmakta sorun yok, o hayranlıkla bakılan tekneleri kullanmak gerçekten kolay ama bir hata sonucunda suyun dibine gidecek serveti düşününce şimdiki aklımla asla yapmayacağım bir şey olurdu.

* 16 yaşında babamla yumruk yumruğa kavga edip posta koymak. Sadece 5 dakika sonra kendimi elimde ufak bir çanta ile kapının dışında buldum, uzun bir süre (8 yıl kadar) arada ziyaret etmek dışında eve geri dönemedim. İlk yıllar eskiden müşterisi olup sonradan çalışmaya başladığım şirketin teknik servisinde ve patronların evlerinde kalarak idare ettim, sonrasında üniversite yurdunda kaldım, ancak üniversitenin son 2 yılından sonra ev tutabildim.

* 2008 yılbaşında Los Angeles Laguna Beach'te alkolün etkisiyle kıyafetler üstümdeyken okyanusa girip yüzmek. Şubat ayında tekne çapasını yerleştirmek için su altına dalış yapan biri olarak söyleyeyim, okyanus suyunun soğukluğu ve ıslak kıyafetler bir araya gelince sonucu çok kötü oluyor.

* Yaklaşık 10 yıl kadar önce evli biriyle 8 ay süren bir ilişkim oldu. Nasıl öyle bir şerefsizlik, öyle büyük bir salaklık, öyle büyük bir midesizlik yaptım hâlâ anlayamıyorum.

* Bu da çok yakın zamandan. 2008-2015 arasındaki süreçte 15" laptop ekranlarından her türlü işimi hatta yüksek poligonlu modellemeleri bile yaptım. Hatta ekranın yarısına bir pencere atıp diğer yarısında bu sitenin moderasyonunu bile yaptım. Şu anda 2 tane 2K 27" monitörüm var, yetersiz geliyor diye monitörleri değiştirip 3 tane yeni monitör alacağım bu ay. O kadar süre 15" ekranda o kadar işi nasıl yapabildiğim konusunda hiçbir fikrim yok, başa gelen çekiliyor sanırım desem şu anda yurtdışındayken aktif kullandığım laptop ile işlerimi eskisi gibi yapamıyorum.

Son düzenleme:
@Yararsız Üye köpek balıklarıyla nasıl yüzdün ya. Ben köpek balığı çıkabilir diye denize giremiyorum hayattaki en büyük fobim hiç karşılaşmamama rağmen. Suda en ufak balık görsem kalp krizi geçiririm. Sen bide büyük beyazı görücem diyorsun yuh.

Geri
Yukarı