Geekbench'e neden "AppleBench" deniyor?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Mobil cihazları benchmark etmek için genelde Geekbench çokça kullanılıyor. Özellikle de Apple hayranları cihazlarını överken Geekbench'i çok kullanıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise bir diğer benchmark yazılımı olan AnTuTu'nun Android telefonları haddinden fazla performanslı göstermesiydi. Apple hayranları bunu sebep göstererek "Geekbench puanımız yüksek, iPhone en iyisi" diye cihazlarını övüyorlar.

Fakat Geekbench için de "AppleBench" gibi tabirler kullanıldığını görüyorum. Neden böyle bir tabir var?

Apple telefonlarda daha iyi performans gösterdiği için diyor olabilirler.

Apple telefonlarda daha iyi performans gösterdiği için diyor olabilirler.
Peki hem Geekbench (Apple taraflı) hem de AnTuTu (Android taraflı) belli bir markaya haddinden daha yüksek puan veriyorsa benchmark için tarafsız hangi yazılımlar kullanılabilir? Yani mobil benchmark için tarafsız bir yazılım mevcut mu?

Peki hem Geekbench (Apple taraflı) hem de AnTuTu (Android taraflı) belli bir markaya haddinden daha yüksek puan veriyorsa benchmark için tarafsız hangi yazılımlar kullanılabilir? Yani mobil benchmark için tarafsız bir yazılım mevcut mu?
Geekbench bence daha doğru antutuya göre, telefonun performansını test etmek istiyorsanız en iyi yöntemlerden birisi render almak, telefonun ısısını ölçüp pubg gibi oyunlarda fpsi test etmek diğer veriler pek işe yaramıyor.

Geekbench bence daha doğru AnTuTu'ya göre. Telefonun performansını test etmek istiyorsanız en iyi yöntemlerden birisi render almak, telefonun ısısını ölçmek ve PUBG gibi oyunlarda test etmek. Zira diğer veriler pek işe yaramıyor.
Anladım. Gerçekten beni aydınlattınız. O halde tarafsız bir ölçüm için render testi, ısı testi ve oyun testi en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı