GeForce 710M sistem Windows 10'da donuyor

Daha fazla  
merhaba arkadaşlar,benim windows 10 kasma/donma sorunum var.arkadaşımda böyle bir sorun yok.nerdeyse aynı sisteme sahibiz.4 gb ram var ekran kartı geforce 710 m.o kadar kötüki windows 10 yanıt vermiyor diyor siyah ekran oluyor sonra geri geliyor bide bellek kullanımı anormal.bütün arka plandaki uygulamalar kapalıyken ve hiçbir işlem yapmamama rağmen bellek kullanımı %57 %58 lerde dolanıyor.yardım eder misiniz?

Kısa ve tam nokta soruyu sormak istiyorum kullandığınız disk HDD mi acaba? Değilse SSD'nin sağlık durumu nedir? Donma sorunu eski ve sorunlu disklerden dolayı olur yavaşlık ise HDD ve RAM gibi bileşenlerden.

Evet HDD ve sağlık durumunu hiç bilmiyorum bakmadım.

Kasmanın olduğu anlarda Görev Yöneticisi'nden bakın kullanımlara sorun yüksek ihtimalle ondandır. Bahsettiğiniz şey donma, değil mi? Yavaşlık ise RAM ve işlemciden dolayı da olabiliyor. Tabii HDD her halukarda şüpheli şahıs konumuna düşüyor.

İkisi de var.

İkisi de var.

Eğer laptopta iki slot disk yeri varsa 120GB bir SSD takarsanız HDD'yi Low level formatlayıp oyun veya yedek olarak kullanabilirsiniz. Baştaki yazıyı daha yeni gördüm o RAM kullanımı normal bazı ayarlarla düşürülebilir ama Windows 8.1'den sonrası çok RAM kullanıyor ve deneyimlediğim en az RAM kullanan sürüm 8.1 zamanında sizinkinden bile berbat bir bilgisayarda 2 GB RAM'ın sadece 300 MB'si kullanılıyordu tabii ben efsane ayarlar yapmıştım. Ama maalesef destek kesildi sanırım o laptop maksimum 8 GB RAM destekler eğer bütçeniz yoksa yavaş yavaş her parçayı güncelleyin eğer bütçe varsa uğraşmadan yeni bir bilgisayar alabilirsiniz. Ben teker teker değiştirmekten yanayım. Bir de isterseniz bazı ayarlar yaptırabilirim performans açısından.

Geri
Yukarı