Çözüldü GeForce 820M oyunlarda düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

fatih1452

Centipat
Makaleler
1
Ekran kartım: NVIDIA GeForce 820M.
Win 10 RAM: 8 GB.
Intel Core i7-4510U GHz: 2.00 2.60.
Özellikler bunlar. Ama oyunlarda kasma oluyor. The Walking Dead 2 giriyorum 50 CPU alırken geri 27 28 düşüyor geri yükseliyor yani oyunda kasma oluyor. 5 6 ay önce falan böyle bir şey yoktu. Daha iç temizligini ve macunu yeni yaptırdım. Ama kasma var yine de. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bekle abi 1 dk yapim geleyim.
Tüm mesajları okudum ve şuna açıklık getirmek istiyorum
Nvidia fermi mimarisi gpular için desteğini kesti yani 425.31 driverini yukleyemezsin 820m için çıkan en son driver 391.35 ve bende de kasmalar oluyor istisnasiz her oyunda fps drop yiyorum ömrü doldu bence gpunun.
Ekran kartım: NVIDIA GeForce 820M.
Win 10 RAM: 8 GB.
Intel Core i7-4510U GHz: 2.00 2.60.
Özellikler bunlar. Ama oyunlarda kasma oluyor. The Walking Dead 2 giriyorum 50 CPU alırken geri 27 28 düşüyor geri yükseliyor yani oyunda kasma oluyor. 5 6 ay önce falan böyle bir şey yoktu. Daha iç temizligini ve macunu yeni yaptırdım. Ama kasma var yine de. Yardımcı olursanız sevinirim.
50 CPU'dan kastınız nedir? Sisteminizin ısınıp ısınmadığını kontrol eder misiniz? NVIDIA Denetim Masası ayarlarını doğru ayarladınız mı? Güç Yönetimi'nde Yüksek Performansı seçtiniz mi?
Sorularımın cevaplarını yanıtlarsanız yardımcı olabiliriz.

50 CPU'dan kastınız nedir? Sisteminizin ısınıp ısınmadığını kontrol eder misiniz? NVIDIA denetim masası ayarlarını doğru ayarladınız mı? Güç yönetimi'nde yüksek performansı seçtiniz mi?
Sorularımın cevaplarını yanıtlarsanız yardımcı olabiliriz.

50 FPS yani demek istedim. Isınma oluyor. NVIDIA denetimi bilmiyorum dogru mu yanlış mı? Güç yönetiminde yüksek performans yok.
Aynı GPU'ya ben de sahibim ve bazı oyunlarda 1 senedir aynı sorunu yaşıyorum ve çözemedim.
Edit: Windows 8.1'i yükleyince bu dropların çoğu geçti.

Win 8.1'de aynı. Kasma oluyor.

50 FPS yani demek istedim. Isınma oluyor. NVIDIA denetimi bilmiyorum dogru mu yanlış mı? Güç yönetiminde yüksek performans yok.

Driverlar eskimistir diyeceğim ama bu donanımlara destek çoktan kesilmiştir. Olmadı siz siteden tekrar yüklemeyi deneyin.

Sağ alttaki batarya simgesine sağ tıklayıp "Windows Mobility Center"ı açın. "Pil Durumu" yazısının üstündeki (sizde muhtemelen "dengeli" olacaktır.) onu yüksek Performans'a alın. Ekran kartı sürücüleriniz kurulu mu? Kurulu ise güncel mi? Bilginiz yoksa yanıt olarak yazın en güncel sürücünün linkini paylaşayım :). Kurduktan sonra NVIDIA denetim masası ayarlarını yaparak FPS'nizi hatırı sayılır miktarda arttıracağız. Not:Bilgisayarınız 64 bit mi? Bilgisayarım'a sağ tıklayıp "Özellikler" diyerek öğrenebilirsiniz. Sorularımın yanıtını paylaşın ki çözüme kavuşalım :)

Nas.

Driver'lar eskimistir diyeceğim ama bu donanımlara destek çoktan kesilmiştir. Olmadı siz siteden tekrar yüklemeyi deneyin.

Nasıl tekrardan yükleyeceğim.
Sağ alttaki batarya simgesine sağ tıklayıp "Windows Mobility Center"ı açın. "Pil durumu" yazısının üstündeki (sizde muhtemelen "dengeli" olacaktır.) onu yüksek Performans'a alın. Ekran kartı sürücüleriniz kurulu mu? Kurulu ise güncel mi? Bilginiz yoksa yanıt olarak yazın en güncel sürücünün linkini paylaşayım :). Kurduktan sonra NVIDIA denetim masası ayarlarını yaparak FPS'nizi hatırı sayılır miktarda arttıracağız. Not: Bilgisayarınız 64 Bit mi? Bilgisayarım'a sağ tıklayıp "özellikler" diyerek öğrenebilirsiniz. Sorularımın yanıtını paylaşın ki çözüme kavuşalım :)

64 Bit. Güncel mi bilmiyorum Driver'lar.
Ayarlar yüksek performansa çekiliyse kartınızın ömrü dolmaya başlanış demektir.

Nasıl yani.

Nas.

Nasıl tekrardan yükleyeceğim.

64 Bit. Güncel mi bilmiyorum Driver'lar.

Nasıl yani.
Sürücüleri Yükle | NVIDIA şu siteye girin uygun ekran kartı modelinizi seçin yada Java eklentisi ile site kendisi bulsun. Ekran kartı modelinizi bulduktan sonra oradaki en son sürücüyü seçin ve indirip, kurun. Bu kadar.

Sağ alttaki batarya simgesine sağ tıklayıp "Windows Mobility Center"ı açın. "Pil durumu" yazısının üstündeki (sizde muhtemelen "dengeli" olacaktır.) onu yüksek Performans'a alın. Ekran kartı sürücüleriniz kurulu mu? Kurulu ise güncel mi? Bilginiz yoksa yanıt olarak yazın en güncel sürücünün linkini paylaşayım :). Kurduktan sonra NVIDIA denetim masası ayarlarını yaparak FPS'nizi hatırı sayılır miktarda arttıracağız. Not: Bilgisayarınız 64 Bit mi? Bilgisayarım'a sağ tıklayıp "özellikler" diyerek öğrenebilirsiniz. Sorularımın yanıtını paylaşın ki çözüme kavuşalım :)

Bir de bu pil durumunda yüksek performans yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısıxccxccccccccccccccccccccccccccccc.PNG
    Ekran Alıntısıxccxccccccccccccccccccccccccccccc.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Yukarı