Çözüm GeForce 840M Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bilal Balcı

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Merhaba değerli Technopat sakinleri. Ben bugün bilgisayarımı Windows 8'den Windows 10'a yükselttim. Çoğu sürücü eksikti hepsini kurdum sorunsuz bilgisayar açıldı programlar süper bir şekilde çalışıyordu ama Nvidia GeForce 840M 2GB ekran kartı sürücüm eksikti, onu da kurdum ama onu kurduktan sonra GPU-Z gibi programları açmaya kalkışınca bilgisayar donup kalıyordu aynı şekilde Nvidia denetim masasından GPU çalıştıran bir sekme var onu açınca da donup kalıyor ve beş dakika bekleyince bana şu hata kodunda "DPC Watchdog Violation" hatası veriyor, bilgisayar yeniden başlıyor. Sizce sorun nedir yardımlarınız bekliyorum.

Minidump TX =minidump.txt

Full_DPC_Watchdog_Violation.jpg

Yardım edemeyen yok. Uygulayamayan var. Format attım deyip insanları kandıran var.

Eki Görüntüle 195453

Söylenenler yapılmadan yardım edilmeyecek.

Çok özür dilerim birkaç tane Aida64 sonucum var eskisi karıştı burada benim amacım yalan atmak değil yardımcı olup yardım almak sadece bir hata yapmışım. Bunu telafi etmek için gene format attım ve sadece Aida64 kurdum buda raporu umarım yardımcı olursunuz inşallah hatamı affetmişsinizdir.

Report Technopat Sosyal Retrun Game.htm

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim affedeceğim birşey yok ortada. Sosyalde çoğu kez yazdım, hata yaparsanız kendinize zararı dokunur bana değil. Hatalı bildirim eksik bilgi verirseniz bende eksik bilgi verip hatalı yönlendiririm.

Şuan geç oldu yarın hatırlatın kontrol edeyim.

En yakın zamanda yardımlarınızı bekliyorum birde Windows 10 otomatik sürücüleri güncelledi bu yüzden bir sorun olurmu?

Hayır olmaz.
Kontrol ettim bu sefer sürücü gitmiş iyi. Bios'a gir optimal default yap kaydet. Sonra altta verdiğim sürücüleri sırasıyla yükle.
https://downloadmirror.intel.com/26229/eng/win64_154028.4501.exe
http://us.download.nvidia.com/Windows/375.57/375.57-notebook-win10-64bit-international-whql.exe

Murat kardeş verdiğin linkteki dosyaları indirdim. Bilgisayara gene bir önceki gibi format attım internette bağlanmadım biosa girip Ayarları ilk haldeki gibi yaptım başka seçenek yoktu. İlk önce İntel i sonra Nvidia sürücülerini yükledim İntel başarılı yüklendi ama Nvidia %75 te iken yüklenirken Birden Mavi ekran verdi bende bilgisayarı yeniden başlattım. Nvidia sürücüm yoktu ben de bir daha kurdum kuruldu bilgisayar başladı ama harici ekran kartını çalıştıran bir uygulama varmış Nvidia Denetim Masasında. Onu açınca bilgisayar donup kalıyor. Mavi ekran vermiyor yarım saat öle kalıyor. Ben de güç düğmesinden bilgisayarı kapatıyorum. Bilgisayarı açıyorum sorun yokmuş gibi açılıyor yardımlarınızı bekliyorum.

Minidump:102216-19687-01.dmp

ama harici ekran kartını çalıştıran bir uygulama varmış Nvidia Denetim Masasında onu açınca bilgisayar donup kalıyor
Onu niye açıyorsun denetim masasına gir diyen olmadan? Bilgisayarı normal şekilde kullan. Nvidia Ayarlarını varsayılana çek kaydet.
Realtek ve Atheros sürücünü güncelle.

Onu niye açıyorsun denetim masasına gir diyen olmadan? Bilgisayarı normal şekilde kullan. Nvidia Ayarlarını varsayılana çek kaydet.

Peki ya mavi ekran ne alaka?

Hayır olmaz.
Kontrol ettim bu sefer sürücü gitmiş iyi. Bios'a gir optimal default yap kaydet. Sonra altta verdiğim sürücüleri sırasıyla yükle.
https://downloadmirror.intel.com/26229/eng/win64_154028.4501.exe
http://us.download.nvidia.com/Windows/375.57/375.57-notebook-win10-64bit-international-whql.exe

Neyi harici ekran kartıyla açsam sorun çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı