GeForce 9500 GT ekrana görüntü gelmiyor

Cornellius

Centipat
Merhabalar, dün ilk defa topladığım parçalarla bir sistem oluşturup, eski sistemimde kullandığım SSD ile sistemi çalıştırdım. Birkaç saat CS:GO oynadım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Bugün ilk defa sistemi çalıştırdığımda ekranda görüntü alamadım. BIOS ekranı dahi gelmiyor fakat işlemci fanı, soğutucu fanların hepsi dönüyor. Tüm parçaları söküp takmam da bir işe yaramadı. Ekran kartından kaynaklı olabileceğini düşündüğümden eski bir sistemde ekran kartını denedim çalışıyor kart. Sanırım sabah bir elektrik kesintisi olmuş. Sistem kapalıydı ama bir alakası olabilir mi?
Sistem:
Cooler Master MB501L kasa + CM Elite 600W PSU.
AMD Ryzen 5 3600 işlemci.
HyperX 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM.
GeForce 9500 GT ekran kartı.
480 GB HyperX Fury 3D SSD.
Gigabyte B450M S2H anakart.

Son düzenleme:
Sende kendimi gördüm, muhtemelen PC alırken senin gibi ekran kartını sonraya bırakıp deneme amaçlı emektar 9500GT'yi kullanacaktım :D
RAM slotunu değiştirmeyi veya direkt RAM i tak çıkar yapmayı deneyebilirsin. Ayrıca kesinti sebebi yıldırım düşmesi vs. değilse sanmam ondan kaynaklı olduğunu.

Evet ekran kartını çok oyun oynamam diye en sona bıraktım. Acelesi de pek yok zaten 😀. Sorun şu ki RAM slotlarının ikisini de denedim. Hala görüntü alamıyorum. Elimde arıza tespiti yapabileceğim bir sistem de yok maalesef...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı