GeForce Beta Sürücüsü, RTX 3060 Ethereum Madenciliği Sınırlamasını Kaldırıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
GeForce Beta RTX 3060 Ethereum

NVIDIA GeForce 470.05 beta sürücü, RTX 3060 ekran kartlarındaki Ethereum madenciliği korumasının ortadan kalkmasına sebep oldu. NVIDIA yayınladığı güncel beta sürücüsü ile adeta kendi ayağına sıkmış durumda. Şirket, RTX 3060 ekran kartları ile Ethereum madenciliği yapılamaması için ürününde bir sınırlandırma uygulamıştı. Bu sayede madencilik performansı yüzde 50 oranında düşürülüyordu. Öte yandan, bu madencileri durduramamış ve […]

Devamı: GeForce Beta Sürücüsü, RTX 3060 Ethereum Madenciliği Sınırlamasını Kaldırıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Şimdi ne yapalım biliyor musun, biz diyelim ki "Miningcilere kısıtlama getiriyoruz, bizim kartımızı alın." ama 2 ayda sönsün gitsin ve oyuncuların gözüne girelim.

Kendisiyle çelişiyor NVIDIA.

Şaka yapıyorsunuz herhalde. Tarihinin en karlı dönemini geçiriyor belki de Nvidia.
Örneğin; 3060'da miningi kıstıkları için diğer kartlara göre %1,5 daha az satış olup olmadığını istatistiğine sahip miyiz? Herkesin tek bildiği şu; "stokta kart yok." %1,5'un bilgisine onlar sahip olabileceği için bu tür kararlar alabilirler. Yoksa ortada satın alınacak ekran kartı olmadığını herkes biliyor. Belki de bu driverı bu sebeple yayınlama ihtiyacı hissettiler vs diyorum. Böyle oldu demiyorum, belki diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı