GeForce Experience FPS dropa sebep oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
%100 eminim, test edip gözlemledim. Daha önceden böyle bir sorunum yoktu. Oyunu 2-3 saat oynuyorum ani FPS düşüşleri başlıyor. Alt+Tab alıp resimdeki gibi çıkış yapıyorum. Bazen devam ediyor görev yöneticisini açıp tamamen "NVIDIA container, NVIDIA share, NVIDIA web helper vb." gibi NVIDIA içeriklerine görevi sonlandır yapıyorum. Sonrasında daha ani FPS düşüşleri gözlemlenmiyor.

geforce.jpg

Oyunlarla alakalı tamamen bir sorun yok. Rocket League'den RDR2'ye kadar FPS düşüşleri yaşandı. Ve şiddetli bir şekilde FPS düşüşü oluyordu. 0-10'a kadar düşüp görüntü 2-3 saniye takılıyordu.

DDU rehberini uyguladım fakat çözülmedi, bu gidişle NVIDIA GeForce Experience'ı tamamen kaldırmayı düşünüyorum. Yorumlarınız nedir?

Bu arada denk mi geldi bilmiyorum ama şu oyunlarda son 5 dakikayı kaydetme özelliğini açtıktan sonra bu olay yaşanmaya başladı, onu da devre dışı bıraktım fakat nafile. FPS düşüşleri devam etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizinle alakalı bir şey olduğunu düşünüyorum. Oyun kayıtları ve Experience sürekli açık bende. Hiçbir şekilde FPS dalgalanması yaşamıyorum. Sıcaklıklara bağlayacaktım fakat kapattıktan sonra düzeliyor demişsiniz, ilginç.

Sizinle alakalı bir şey olduğunu düşünüyorum. Oyun kayıtları ve Experience sürekli açık bende. Hiçbir şekilde FPS dalgalanması yaşamıyorum. Sıcaklıklara bağlayacaktım fakat kapattıktan sonra düzeliyor demişsiniz, ilginç.
Sıcaklıklar normal Afterburner'dan takip ediyorum. GPU 60-70 CPU 50-60, FPS düşüşü olduğu zaman GPU kullanım yüzdesi %0-10'a kadar düşüyor. Her türlü çözüm önerilerini denedim fakat kendim buldum bu GeForce zımbırtılarını kapatarak, cidden ilginç.

1660 Ti ile dün ilk kez LoL'de aramda anlık olarak 20-30 FPS gördüm ve sürekli droplar yaşadım, normalde hiç drop yemem ve FPS 200 de gezinir. Son sürücüde ve Windows güncellemesinde bir sıkıntı var diye düşünüyorum.

1660 Ti ile dün ilk kez LoL'de aramda anlık olarak 20-30 FPS gördüm ve sürekli droplar yaşadım, normalde hiç drop yemem ve FPS 200 de gezinir. Son sürücüde ve Windows güncellemesinde bir sıkıntı var diye düşünüyorum.
Hocam belki GeForce Experience çalışırken bir çakışmazlık oluyor olabilir dediğim gibi ben kapattığım zaman FPS drop kesiliyor.

Ekran kartı driver güncellemesiyle alakalı olacağını sanmıyorum DDU rehberini de uyguladım. Ama Windows'tan çekmediğimiz kalmadı.

Hocam belki GeForce Experience çalışırken bir çakışmazlık oluyor olabilir dediğim gibi ben kapattığım zaman FPS düşmesi kesiliyor.

Ekran kartı driver güncellemesiyle alakalı olacağını sanmıyorum DDU rehberini de uyguladım. Ama Windows'tan çekmediğimiz kalmadı.

Hocam son sürücüde problem varsa DDU ile temiz kurulum yapsanız da fayda etmez. Ya güncelleme bekleyip problemlerin fixlendiğini göreceğiz ya da şu anda güncel olan sürücüden bir önceki sürücüye dönüp denemeliyiz. Ama dediğiniz gibi Windows'da bu problemi tetikliyor olabilir.

Hocam son sürücüde problem varsa DDU ile temiz kurulum yapsanız da fayda etmez. Ya güncelleme bekleyip problemlerin fixlendiğini göreceğiz ya da şu anda güncel olan sürücüden bir önceki sürücüye dönüp denemeliyiz. Ama dediğiniz gibi Windows'da bu problemi tetikliyor olabilir.
Belirtmeyi unutmuşum, DDU ile eski sürücüye dönmüştüm hocam. Ben en iyisi GeForce Experience'ı silip sürücü güncellemelerini WHQL ile takip edeyim. WHQL ile kurulum yaparken install next next yapıyoruz değil mi hocam onda herhangi bir var olan sürücünün üstüne sürücü kurulması, çakışmazlık gibi bir durum meydana gelmiyor?

Belirtmeyi unutmuşum, DDU ile eski sürücüye dönmüştüm hocam. Ben en iyisi GeForce Experience'ı silip sürücü güncellemelerini WHQL ile takip edeyim. WHQL ile kurulum yaparken install next next yapıyoruz değil mi hocam onda herhangi bir var olan sürücünün üstüne sürücü kurulması, çakışmazlık gibi bir durum meydana gelmiyor?
Hocam denedikten sonra buraya yazarsınız sonucu merak ediyorum. Umarım bu can sıkıcı donmalar fps düşmeleri vs çözülür çünkü sanki bu aralar özellikle nvidia ekran kartlarında arttı. Bu arada evet, Windows Update sağolsun o da bozmuş olabilir bir şeyleri keza ondan kaynaklanıyor diye düşünüyorum çünkü ben çok update yaparım hiç ertelemem/aksatmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı