Çözüldü GeForce Experience optimum ayarları kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HDDKullanıyorum

Hectopat
Daha fazla  
GeForce Experience üzerinden GTA 5 de optimum ayarlara bastığımda ayarları yükseltiyor ancak bunu kullanmamı öneriyor ayarların yükselmesi FPS düşürmez mi?

Çözüm
Hayır, bu yazılım sistemin zorlayabildiği en yüksek ayarları yapıyor. Ayrıca bir avantajı yok. Bu yazılımı içerisinde sunduğu kayıt alma, ekran görüntüsü, ses vb. geliştiren şeyler için kullanmıyorsanız tamamen kaldırın.

Ben mesela NVCleanstall ile güncellemeleri takip ediyorum. Bu uygulama sayesinde sürücülerin veri toplayan gereksiz hizmetlerini kurmuyorum. Sadece gerekli sürücü ve denetim masasını kuruyorum.

İçerisinde otomatik güncelleme takip eden bir ayarı var. Hizmet üzerinden takip ettiğinden direkt güncelleme bildirimini yapıyor. Ayrıca direkt sistemine kurabilirsin.

2023-02-16_12-27.png

GTA oynarken özellikle çimen ayarını en düşüğe alın. Bu ayar en sorunlusu. Diğer ayarları kendiniz yaparsınız.
Düşüyorsa kullanma bence. Aynısını benim GTX950'de de yapıyordu laptopta. Ben en düşük ayarlara çektim bitirdim oyunu donma da yapmıyordu.

Hayır, bu yazılım sistemin zorlayabildiği en yüksek ayarları yapıyor. Ayrıca bir avantajı yok. Bu yazılımı içerisinde sunduğu kayıt alma, ekran görüntüsü, ses vb. geliştiren şeyler için kullanmıyorsanız tamamen kaldırın.

Ben mesela NVCleanstall ile güncellemeleri takip ediyorum. Bu uygulama sayesinde sürücülerin veri toplayan gereksiz hizmetlerini kurmuyorum. Sadece gerekli sürücü ve denetim masasını kuruyorum.

İçerisinde otomatik güncelleme takip eden bir ayarı var. Hizmet üzerinden takip ettiğinden direkt güncelleme bildirimini yapıyor. Ayrıca direkt sistemine kurabilirsin.

2023-02-16_12-27.png

GTA oynarken özellikle çimen ayarını en düşüğe alın. Bu ayar en sorunlusu. Diğer ayarları kendiniz yaparsınız.

Son düzenleme:
Çözüm

Ben mesela nvcleanstall ile güncellemeleri takip ediyorum. Bu uygulama sayesinde sürücülerin veri toplayan gereksiz hizmetlerini kurmuyorum. Sadece gerekli sürücü ve denetim masasını kuruyorum.

Eki Görüntüle 1670656

Teşekkürler bilgilendirme için sadece sürücüleri kurmak için kullandığım bir programdı zaten.

Geri
Yukarı