Geforce Now Artık Bulgaristan'da

Project Cars vardı mutlu mutlu oynuyordum. Kaldırdılar hayatım yıkıldı...
Bu Geforce Now kapanırsa bende batarım o kadar oyun aldım daha yarısı bitmedi :D Keşke tüm firmalar destek olsa ama işte paragöz hepsi. Senin oyunun bu sistem sayesinde daha fazla satılacak belki korsan oynayan kalmayacak ama destek vermiyor işte.

Geforce Now 'devrimsel' bir hizmet. Şu an oyunların Netflix'i konumunda. Arkasında da NVIDIA olduğu için, kolay kolay kapanmaz.
Biliyorum kolay kolay kapanmayacağını zaten varsayım yaptım sadece. Ama daha fazla oyun firması desteği çekerse Nvidia zor duruma girebilir. Indie oyun dolu program AAA oyunlar tek tük. Artı olarak tek cloud gaming hizmeti değil Stadia,Xbox gibi rakipleri var.

Oyun yapımcılarının GeForce Now'a destek olmamalarının sebebi Stadia'ya dahil olmaya çalışmaları. Adamlar ikileme düşüyorlar. Fakat eğer oyunlarını GFN yerine Google Stadia'ya sunarlarsa oyunları oyuncuların yaklaşık %25'i tarafından tekrar satın alınacak. Bunun sebebi ise Google Stadia'nın kendi kütüphanesini yaratması ile sizin Steam hesabınızda bulunan oyunu algılamayıp ''Kardeş, senin Steam hesabın beni ilgilendirmez, benim kendi kütüphanem var, buradan da alacaksın'' demesi. Yani kıssadan hisse; oyun yapımcılarının GFN'yi seçmemelerinin sebebi daha fazla para kazanmak. Koskoca oyun firmaları bunlar, bir sürü işinin ehlinden oluşan bir komünite. Bizler gibi basit düşünecek değiller ya.
Ayrıca er yada geç; bir takım firma tıpış tıpış GFN'ye gelecekler. Bu cloud/streaming sistemi ise bir yenilik değil, geleceğin ta kendisi.
İnsanları anlamıyorum. Cyberpunk 2077 çıkmış, ''biz de YouTube'den seyrederiz artık'' diyorlar. Dostum, orada duruyor GFN. Oyunu satın al (oyun fiyatlarına hiç girmiyorum, girdim mi çıkamam) ve oynamaya bak.
Konuya gelirsek. Bulgaristan'da bulunan sunucu stabilite'ye sahip olursa kesinlikle Prag'da bulunan sunucudan daha iyi performans alacağız. Zaten Prag'daki sunucuda bile 16 MBPS bağlantı ile 720p-orta detaylarda 60 FPS oynayabiliyorsunuz. Tabi arada giren droplar bulunmakta. Fakat kablolu bağlantı ile bu sorunu da çözebilirsiniz.

Oyun yapımcılarının GeForce Now'a destek olmamalarının sebebi Stadia'ya dahil olmaya çalışmaları. Adamlar ikileme düşüyorlar. Fakat eğer oyunlarını GFN yerine Google Stadia'ya sunarlarsa oyunları oyuncuların yaklaşık %25'i tarafından tekrar satın alınacak. Bunun sebebi ise Google Stadia'nın kendi kütüphanesini yaratması ile sizin Steam hesabınızda bulunan oyunu algılamayıp ''Kardeş, senin Steam hesabın beni ilgilendirmez, benim kendi kütüphanem var, buradan da alacaksın'' demesi. Yani kıssadan hisse; oyun yapımcılarının GFN'yi seçmemelerinin sebebi daha fazla para kazanmak. Koskoca oyun firmaları bunlar, bir sürü işinin ehlinden oluşan bir komünite. Bizler gibi basit düşünecek değiller ya.
Ayrıca er yada geç; bir takım firma tıpış tıpış GFN'ye gelecekler. Bu cloud/streaming sistemi ise bir yenilik değil, geleceğin ta kendisi.
İnsanları anlamıyorum. Cyberpunk 2077 çıkmış, ''biz de YouTube'den seyrederiz artık'' diyorlar. Dostum, orada duruyor GFN. Oyunu satın al (oyun fiyatlarına hiç girmiyorum, girdim mi çıkamam) ve oynamaya bak.
Olay yine dediğim gibi firmaların açgözlülüğüne dönüyor. Sattığı oyunu tekrar satmaya çalışıyorlar üçkağıtçı herifler.

Maalesef bende ücretsiz sürümü var ve şu sıralar çok yoğun 30 dk bekleme süresi gösteriyor. Biri serverları test edip konu açarsa çok güzel olur bu Cyberpunk arifesinde.

Sunucular yeni olduğu için veya altyapıdan dolayı berbat. 100 Download 4ms ile Bulgaristanda 70ms alıyorum. Umarım tam olmamıştır şu an. Çünkü Central Europe sunucusunda daha az ms alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı