GeForce NOW GAME+ İade kabul etmiyor

haykooos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar.
Bildiğiniz gibi GAME+ GeForce NOW bir süredir üyeliklere kapalıydı ve bugün gece saatlerinde sınırlı sayıda üyelik tekrar açıldı. Bende yayıncıların vs öve öve bitiremediği bu teknolojiyi kullanmak istediğim için bu sefer üyelikler bitmeden 1 aylık abonelik satın aldım. Daha öncesinde üyelikler kapalı olduğu için sistem nasıl acaba diye girip ücretsiz versiyonunda bile hiç test edememiştim. Gece yarısı aboneliğimi aldıktan sonra uygulamayı bilgisayarıma yükleyip test amaçlı Mount and Blade Bannerlorda girdim ve karşılaştığım manzara gerçekten rezildi. Sitelerinde 1080p 60FPS'de oyun deneyimi yaşayabilmek için en az 25Mbps hız gerekli yazıyor ve benim anlık hızım 33-35 olmasına rağmen oyundaki görüntü 720p bile değildi. İnanılmaz bulanıp bir görüntü vardı ve haritadayken bile devamlı takılmalar yaşadım. Savaş alanı daha da berbattı piksel yırtılmaları, takılmalar, bulanık bir görüntü gerçekten dedimki öve öve bitiremedikleri sistem bu mu? Gözlerim bulanıklıktan ağrımaya başlayınca bir başka oyun daha deneyeyim bari deyip Witcher 3'e girdim. Normalde indirme vs olmayacak dendi ama sistem kendi içinde 11GB'lık bir indirme yaptı. Hızlı indirdi ama yaklaşık 8-10 dakika bekledim. Oyuna girdiğimde ise MB Bannerlord'dan çok da bir farkı yoktu, bulanıklık, düşük FPS'ye ekstra olarak daha çok piksel yırtılması ile karşılaştım. Taş çatlasın Total'de 1 saat test edebilmişimdir gözlerim bulanıklıktan iyice pert olduğu için çıktım ve bu böyle olmaz diyerek GAME+'a iade istediğimi belirten bir mail attım. Geceden beri mailleşiyoruz ve maillerinin özeti ise eğer sisteme girdiyseniz, oyun oynadıysanız iade kabul etmiyoruz. Derdimi anlatamadım kendilerine. Bu sistemi satın almadan deneyebileceğim bir imkan yoktu ücretsiz versiyonu bile düne kadar kapalıydı. Ben sistemin stabil çalışıp çalışmadığını bir oyuna girmeden nasıl anlayabilirimki? Girdim taş çatlasın 1 saat takıldım ve vadettikleri sistemle alakası dahi olmayan bir şeyle karşılaşıp iade istedim. Çünkü bana gelen ürün bir nevi ayıplı bir maldı ve dolayısıyla iade edebilmek benim bir hakkım olmalı. Ayrıca bir nokta daha varki sitelerinde ve bana attıkları mailde 25Mbps üstü internetle 60FPS 1080p oyun deneyimi yaşanabileceği yazıyor. Ama uygulamalarındaki hız testinde minimum 15 ve önerilen hız olarak ise 50Mbps hız yazıyor. Ekran görüntüsünü de paylaşacağım test yaptığımda hızım 34 olmasına rağmen takılma ve yüksek gecikme yaşayabilirsiniz, ağınız 720p 60FPS Max kaldırır yazıyor(bunu bile bana veremiyor orası ayrı) yani lafın özü sitelerinde ve uygulamalarında bambaşka şeyler yazıyor. Ee ben nereden bileyim hangisi doğru hangisini baz alacağım? Böyle abuk bir ortamda vadettikleri hizmeti alamadığım için para iadesi istiyorum onu bile reddediyorlar. Şikayetvara bir şikayet yazdım ek olarak sizce ne yapmalıyım hakkımı nerede aramalıyım arkadaşlar? Konu hakkında fikri olan benimle paylaşırsa çok sevinirim.

Not: Bilgisayarımı birkaç ay önce aldım her şeyim güncel, herhangi bir güvenlik yazılımı dahi kullanmıyorum. Yani GeForce NOW deneyimini kötü anlamda etkileyecek herhangi bir şey yok bilgisayarımda.

Dosya Ekleri

• gameplus.png
    gameplus.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 74
  • geforcenowMağduriyeti.png
    geforcenowMağduriyeti.png
    26 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Neden bilmiyorum ancak Mount & Blade oyunları ve Withcer 3 açık ara görüntünün en kötü olduğu oyunlar. Başka oyunlar da denediniz mi? Bende de aşırı kötü onlar.

Yerli sistemden pek bir şey beklememek lazım. Ama bunu diyerek de ülke gelişmiyor. Kardeşim imkanın varsa ayarlar bölümünden Bit oranını düşürüp dene belki yanlışlıkla Launcher yanlış ayarlanmış olabilir ama tabii belki sen çoktan denemiş sindir orası ayrı konu. Bence Launcher yerine web arayüzünü dene. Web arayüzü de var bildiğin üzere chromeosler için ama. Herhangi bir güncel tarayıcı ile deneyebilirsin. Denemekte fayda var.

Ayarlardan kötü internet ayarını açın, bir de GeForce NOW'un kullanabildiği Max internet limitini 50 megabite çekin. Delillerle birlikte hakem heyetine başvurmanız gerekmekte. Uğraşıp uğraşmamak size kalmış.

Üyelik aldığınız zaman firmalar size o bir aylık süreyi geri iade etmiyor sanırım. Hizmet koşullarına göz gezdirmek gerek.

Paket kaybı yaşıyorsunuz. Online oyunların ve bu tarz bulut oyun servislerinin baş düşmanı. Bilgisayarınızı kablo ile modeme bağlamayı deneyin. Eğer evde birileri interneti kullanıyorsa bu da takılmalara yol açabilir. Interneti çok kişi kullandığında sizin veri paketlerinin gitmesi ve gelmesi süresi uzayabiliyor. Bunlar da birleşince yüksek paket kaybıyla beraber kare atlamalarına sebep olabiliyor.

Ben de Türkiye sunucularını kullanıyorum ancak ben gayet iyi performans alıyorum. Tarayıcıdan oynuyorsanız sol üst köşede bulunan buton ile ayarlar sekmesine girip sağ altta bulunan görüntü menüsünde "Dengeli" seçeneğini seçin. Eğer hala sorun yaşıyorsanız "Özel" ayarını seçip 1080p 60 FPS ve bitrate en yüksek olacak şekilde ayarlamak görüntü kalitesini ve performansı arttırabilir.

Kullanmıyorsanız masaüstü istemcisini indirip kurun, zaten kullanıyorsanız play.geforcenow.com sitesinden oynamayı deneyin.

Eğer beğenmezseniz de iptal edersiniz.

Ayarlardan kötü internet ayarını açın, bir de GeForce NOW'un kullanabildiği Max internet limitini 50 megabite çekin. Delillerle birlikte hakem heyetine başvurmanız gerekmekte. Uğraşıp uğraşmamak size kalmış.

Ayarlar ile uğraşsın ama hakem heyeti vs uğraşmaya değmez cidden ağrımayan başını ağrıtmasın.

Sorunun firmada değil, sizde olduğunu düşünüyorum.

Nasıl kullandığınızı bilmiyorum ama ayarlarınızı kontrol edin ve kablolu bir şekilde bağlanın.

İnternet kalitem sizden daha iyi olabilir bilemiyorum ama ben çok iyi bir şekilde oynuyorum oyunlarımı.

3 aydır kullanıyorum, 2 hafta sonra aboneliğim bitecek ve yenileyeceğim.

Dosya Ekleri

• AC Odyssey.jpg
    AC Odyssey.jpg
    168,4 KB · Görüntüleme: 56
  • GEFORCE.jpg
    GEFORCE.jpg
    10,8 KB · Görüntüleme: 56

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı