GeForce NOW görüntü kalitesi kötü

Skyno

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bir kaç gün önce geforce now satın aldım. 100 mbps'lik bir hıza sahibim ama görüntü kalitesi çok kötü, yani kendilerinin sitelerinde yazdığı görüntü kalitesini alamıyorum. Herhangi bir düşük istikrarlı bağlantı hatasıda almıyorum. Kendilerinin destek sistemine başvurmak istedim ama geri dönüş alamadım, bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Merhaba öncelikle hangi platformdan oynuyorsun ve hangi ayarlarda kullanıyorsun?
Benim de 100Mbps hızım var anlık donma dışında herhangi bir sorun yaşamıyorum.
Kullanmakta olduğum ayarlar.

1668103306158.png

Eklemeyi unutmuşum modem arayüzünden QoS bant genişliği ayarını sınırlandırdıktan sonra görüntüde ki bulanıklaşma düzelmişti.

Son düzenleme:
NVIDIA'nın kendi sistemleri ile alakalı da olabilir 8-9 aydır GeForce NOW kullanıyorum. Bana da oluyor. Bir anda görüntü karıncalaşıyor. Ya da kalite düşüyor. Özel ayarlar kısmından @Beyefendi_Haydo'nun ayarlarını deneyin yüksek ihtimal iyileşecektir.

Bilgisayardan mı oynuyorsunuz? Ayarları karıştırın grafik kalitesinde olması lazım.
Evet, bilgisayardan kullanıyorum oyun ayarları ile ilgili bir durum değil. Kaliteyi maxladığımda sadece gölge kalitesi artıyor ama hale bulanık.
Merhaba öncelikle hangi platformdan oynuyorsun ve hangi ayarlarda kullanıyorsun?

Eki Görüntüle 1568358

Eklemeyi unutmuşum modem arayüzünden QoS bant genişliği ayarını sınırlandırdıktan sonra görüntüde ki bulanıklaşma düzelmişti.
"Yayın akış kalitesi hızı" kısmı bit hızı dışında bire bir aynı, onuda düzenledim alttaki "Çözünürlüğü yukarı ölçeklendirme" kısmını bulamadım.
Şahsen aynı hızla cam gibi akıcı şekilde oynuyorum. Bu durum tamamen altyapınızla alakalı.
Altyapı ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum, speed test yaptım zaman 93 mbps'nin altına inmiyor günlük kullanımda'da sorunsuz.

"Yayın akış kalitesi hızı" kısmı bit hızı dışında bire bir aynı, onu da düzenledim alttaki "çözünürlüğü yukarı ölçeklendirme" kısmını bulamadım.

O ayarı bende anlamadım güncelleme yaptığımda eklenmişti.
GeForce NOW filtre özelliğini deneyebilirsin görüntü bulanık ise.
CTRL+G olması lazimdı.

Eki Görüntüle 1568358

Arkadaşım güzel bir noktaya deginmiş. Qos ayarını mutlaka yapmanızı öneririm. Böylelikle GFN'ye öncelik atayarak internet bağlantınızdan en verimli şekilde yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca burda GFN'yi en verimli şekilde nasıl kullanacağınızı gösteren bir rehber var.

Eki Görüntüle 1568358

Dediğiniz QoS bant genişliği ayarını nasıl yapmam gerek? Sizin dediğiniz gibi. Ben ethernet kablosuyla kullanıyorum interneti.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1568358

selamlar bende bu ayar yok.

Geri
Yukarı