GeForce NOW hız paket kaybı

İsmaillusl

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Öğrencisi
Merhaba hızım yeterli olmasına rağmen GFN ölçümlerinde istikrarsız bir bağlantı sorunu oluyor. ISS ile görüştüm araştırmalarına göre kendi taraflarında bir problem gözükmüyormuş. Ölçümlerimi aşağıya resim olarak ekleyeceğim. Lütfen bana yardımcı olun.

1645861210401.png

1645861227850.png

Alttaki fotoğraf ise " Speed test - how fast is your internet? | DSLReports, ISP Information 7 üzerinden test ettiğinizde bufferbloat skorunuz kötüyse modem tarafında ayar yapılması gerekiyor. Modeminizin yazılımını güncellemekle başlayın. “modem modeli + QoS ayarı” şeklinde Google'dan arama yaparak bufferbloat iyileştirmesi yapabilir ve paket kaybınızı düşürebilirsiniz." dedikleri test sonucu her şey mükemmel gözüküyor ama GFN uygulaması tarafında sonuçlar çok kötü.

1645861257155.png

Bunlarda tracert sonuçları birkaç örnek; GFN sunucusuna attığım tracert testi.

1645861269651.png

Valve ve Google attığım örnekler.

1645861292666.png

1645861307555.png

TurkNet tarafından arandım. Sorunun TurkNet tarafından olmadığının ya benden ya da GFN'den kaynakladığını söylediler. Yapılan testlerde benden yana herhangi bir problem olmadığını ilettim. Arayan kişi önceden böyle bir sorunla kendisinin de karşılaştığını ama daha sonra kendi kendine düzeldiğini söyledi. Bende GFN ekibine mail atarak sorunu anlattım geri dönüş yapmalarını bekliyorum. Ek olarak forumda bu konu ile ilgili bilgisi olan yardım edebilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı