GeForce NOW ile giriş yaptığım Ubisoft hesabım çalındı!

devrimozel1

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 06.11.2023 tarihinde Ubisoft hesabım tarafından mail yağmaya başladı. Şifre değiştirme talebi üst üste mail olarak geldi hiçbirine giriş yapmadan hemen tarayıcı üzerinden hesabıma girip şifremi değiştirmeye çalıştım fakat nafile. Geçtiğimiz hafta GeForce NOW üzerinden hesabıma giriş yapmıştım yıllardır kullanırım Ubiconnect'i içerisinde neredeyse tüm Ubisoft oyunları mevcut. Şu an şifre değiştir dediğimde mail adresime mail gelmiyor. Kullanıcı adım gözükmüyor. Destek ekibine durumu anlatan bir mesaj attım ama herkes unut o hesabı diyor. Ne yapmalıyım? Bununla beraber EA hesabımı da çalmaya çalıştılar onu başaramadılar henüz. GeForce NOW'da bağlı bütün hesaplarımı kaldırdım. Sebebini henüz kesin bilmesemde kesinlikle GFN'dan kaynaklandığını düşünüyorum.

Dostum GFN sunucuların yabancı olarak tanıyor Ubisoft, EA vs.
Normal yani. Ben de GFN'e her girdiğimde şifre değiştirme talebi gönderiyordu Ubisoft.

Dostum normalde en son ki şifreni girdiğinde yine mi hata alıyorsun?

Evet, kurtarma maili istediğimde mail alamıyorum ayrıca :/

Arkadaşlar merhaba, Ubisoft ile mail üzerinden yaklaşık 2 haftadır düzenli mesajlaşıyoruz. Konu 03.12.23 tarihinde sonunda çözüme kavuştu. Bilgilendirme amacı ile adımları paylaşayım sizlerle.
- Öncelikle hesabımın çalındığına dair bir mail oluşturdum. Mailin içeriğinde çalınan hesabıma ait olan ve şifre sıfırlama dahil hiçbir şekilde ulaşamadığım mail adresim, Ubisoft hesap adım yer alıyordu.
-Support ekibi maile cevap olarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve hemen sorunla ilgileneceklerini söylediler. ( her mail arası ortalama 3-4 gün var tabii)
-Support benden çalınan hesabımın Steam ile bağlantısı olup olmadığını sordu ve eğer var ise benden Rainbow 6 satın alımımın faturasını ve ekran görüntüsünü istedi Steam üzerinden alınan.
- Gerekli ekran görüntüsü ve faturayı paylaştıktan sonra inceleme yapacaklarını söylediler ve bir 4-5 gün daha ses gelmedi.
-İnceleme sonrası talebimin haklı olduğunu ve benden herhangi bir Ubisoft hesabına bağlı olmayan ulaşabileceğim mail adresi istediler. Kendileri ile paylaştım.
-Son olarak son 4-5 günün ardından mail adresime bir şifre sıfırlama maili ve konunun çözüme ulaştığını belirten bir mesaj geldi.
-Linke tıklayarak hesabımın şifresini değiştirdim ve hesabım yeniden benim oldu :):)

Uzun lafın kısası konu çözüldü. Destek olan, olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler. Umarım faydalı olur.

Son düzenleme:
Benim de hesabımı çaldılar sizinki gibi şifremi değiştiremedim. Oyun indirmeye çalışınca kendi kendine giriş yaptı ama mail adresim değişmişti. İzin yardımınızla ben de yazdım ubisofta inşallah sizinki gibi alabilirim. Bende R6 dışında Far Cry ve Assassin's Creed'lerde vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı