Oyun GeForce NOW kış fırsatı

Hayatta almazdım o fiyata sunduğu rezil hizmetin hesabı yok oyunlar çamura dönüyor tek oyunculu oyunlarda takılmalar oluyor Online oyunlardan bahsetmiyorum bir de aynı zamanda 416TL verip oyunlara erişmek için sıra beklemek aşırı saçma.

Sıra sadece akşam saatlerinde oluyor. Maksimum 3-4 dakika bekletiyor.

416 TL vermeyin bir halta yarasa zaten o fiyata düşmez herkes iptal ediyor. Grafik minimumda olsa kabul ama çözünürlük düşük net değil bulanık oynuyorsunuz çamur gibi. FULL HD film izlerken 360p'ye çekin aynı hesap bildiğim 360p. Fortnite çizgi film gibi olmasına rağmen kurtarmıyor, Witcher 3 aldım eski oyun ultra yaptım grafiği sıkıntı yok ama çözünürlük 360p film gibi olunca ultrada veya minimumda oynamış hiçbir şey anlam ifade etmiyor güzel keriz tezgahı. Hiç hayatında oyun oynamamış adam belki 1 ay oynar sonra bırakır... oynayacak oyunda yok olana da Türkçe yama yapamıyorsun ve aşırı pahalı. Far Cry 5de 6'da 700 TL 6. oyun Steam'de yok. Şu sitelerin sattığı herkese açık üyeliklerde 20 dk'da bir atıyor oyundan çevrimdışı ol yapamıyorsun. Türkçe yama var ama yapılmıyor onunda bir anlamı kalmıyor.

Bende oynardım gnow donanımımın el vermediği oyunları oynardım özellikle, ama bunlar Apex Rust gibi oyunlar olduğu için folyaj çok fazla oluyordu bende saldım oynamayı bütçe toplayıp sistem aldık pederle, şimdi rahatım, sizde bir şekil bütçe hazırlayıp sistem toplamaya özen gösterin arkadaşlar, ileride rahat edin.

Ayarlardan stream kalitesini sona çektiğinizden emin olun. 1080p'de 25 mbps önerisi hikaye; 70 mbps kullanıyor bende. ABD'de ve Almanya'da RTX 4080 sunucular gelmeye başladı bize hala 3080 gelecek; gelir yani umarım. Akşam saatlerinde 250-300 kişilik sırayı 10-15 dakika gibi bir süre bekletiyor. Turkcell'in doğru düzgün takviye yapması lazım da...

GeForce NOW'ın Avrupa sunucuları 4K120FPS ve HDR ekliyor hatta 21:9 monitörlere bile destek ekleyecekler yakında(belki eklemişlerdir bile). RTX 4080 serisi kartların bulunduğu özel abonelikleri bile var.

Bunu neden anlatıyorum çünkü Game+ Premium üyelikte Rocket League oynamak için 200 kişilik sıra veriyor bu sistem.

Türkiye kısmı sıkıntılı. Bağlantı sorunu kısmına takılmıyorum bu arada 200 Mbps kablosuz internetle (50 Mbps bitrate, 1366x768, 60FPS) ben takılmadan oynadım.

Ayarlardan stream kalitesini sona çektiğinizden emin olun. 1080p'de 25 mbps önerisi hikaye; 70 mbps kullanıyor bende. ABD'de ve Almanya'da RTX 4080 sunucular gelmeye başladı bize hala 3080 gelecek; gelir yani umarım. Akşam saatlerinde 250-300 kişilik sırayı 10-15 dakika gibi bir süre bekletiyor. Turkcell'in doğru düzgün takviye yapması lazım da...
Hocam normalde GeForce NOW'ın açıldığı ilk zamanlar(Beta değil normal ilk çıktığı zamanlar hatta ben de o zamanlar kullanmaya başlamıştım, 2020'nin başı olması gerek) şöyle bir şey vardı eğer çok fazla üyelik satılırsa ve bu üyelikler sistemlere yetmiyorsa bir süreliğine sold out oluyordu. Sonra sunucu temin edip geri üyelik satıyorlardı.

Ben Game+'ta hiç böyle bir şey görmedim. Hatta sunuculara takviye yaptıklarını bile sanmıyorum dürüst olmak gerekirse.

Son düzenleme:
Aynen hocam 25 Mbps çok az, tamamen satış stratejisi. Paket satmak için asgari değerleri düşük belirliyorlar.

Yukarı ölçeklendirmeyi gelişmişe çektiğimde 80 Mbit'i bile gördüm anlık olarak. Özellikle Cyberpunk tarzı AAA oyunlarda gerçek görüntüye yaklaşmak için bu seviye hızları sağlamak lazım.

Bir de şöyle bir sıkıntı var; her oyunda aynı ekran kartını kullandırmıyorlar.

Orta ölçekli oyunlarda 1060, ağır oyunlarda da 2080 sistem atıyorlar. 1060 çoğu durumda yetersiz kalıyor. Büyük ihtimalle bu durum da bizim ülkemize has diye düşünüyorum.

Son zamanlarda akşam 8'den sonra sıra bekletiyor kısa bir sürede değil. Mail attım uzun vadede karşılaşacağınız bir durum değil dediler 2 aydır sıra bekliyoruz :D. Bir daha mail attım inanılmaz farklı bir cevap aldım. Uzun vadede karşılaşacağım bir sorun değilmiş :D. 1 yıldır kullanıyorum ülke de başka Cloud Gaming olmadığından yoksa boosteroid falan geçeceğim yani pahalı olmasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı