GeForce NOW kötü görüntü

Bygkhn7109

Hectopat
Merhaba, bugün yine bir sorunumdan bahsetmek istiyorum; GeForce NOW! Hangi ayarı denediysem elinde sonunda rezalet bulanık bir görüntüyle karşılaşıyorum. 35 Mbps internet hızına sahip olmama rağmen resmen çamura bakıyorum. Bazı istisnalar hariç bütün oyunlarda ciddi manada bozulmalar oluyor. Örneğin division 2 ve Tomb Raider da hiçbir şekilde görsel bozulma ve gecikme olmuyor "bazen ağ uyarısı vermesine rağmen". Ancak özellikle Bannerlord, kingdom come, Witcher gibi oyunlarda görüntü o kadar kötü bir hale geliyor ki ekrandaki pikselleri sayabilirim. Bunun herhangi bir çözümü veya ileride düzelmesi durumu var mı? Çünkü 150 TL vererek bir hizmet aldık ve bu hizmeti karşılayacak bir internete sahip olarak aldık. Peki bu hizmetten ciddi manada memnun olan kaç kişi var? Dediğim gibi birileri çözüm yolunu biliyorsa açıklayabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (455).png
    Ekran Görüntüsü (455).png
    102,1 KB · Görüntüleme: 150
Son düzenleyen: Moderatör:
Gfn içindeki ayarlarını atabilir misin? Avrupa server'ında oynarken ayarlarla oynamak gerçekten fark ettiriyordu. Gerçi tr serverında ayar kısmında fazla opsiyon yoktur sonuçta sunucular artık burada ve iyi çalışması gerekiyor. Ama ben gfn'yi iki sebepten ötürü bıraktım; bazen 144p'ye düşen görüntü kalitesi, ve en önemlisi sürekli arkadan gelen uyuz eden bir cızırtı sesi vardı bağlantı yüzünden.

Hocam bir tane arkadaşın konusu vardı düşük sistemli PC'lerde GeForce NOW kötü görüntü veriyordu yanlış bilgide veriyor olabilirim.
Sistemim kötü değil orta-yüksek seviye bir sisteme sahibim. Ancak dediğim gibi bir çok konuyu okuyup buraya yazdım çünkü gerçekten hiç bir çözüm yok gibi. En azından bende olmuyor.
Gfn içindeki ayarlarını atabilir misin? Avrupa server'ında oynarken ayarlarla oynamak gerçekten fark ettiriyordu. Gerçi tr serverında ayar kısmında fazla opsiyon yoktur sonuçta sunucular artık burada ve iyi çalışması gerekiyor. Ama ben gfn'yi iki sebepten ötürü bıraktım; bazen 144p'ye düşen görüntü kalitesi, ve en önemlisi sürekli arkadan gelen uyuz eden bir cızırtı sesi vardı bağlantı yüzünden.
Ekran Görüntüsü (456).png

Şuan bu ayarları kullanıyorum sanırım en iyi verimi böyle alabiliyorum. Ancak hala bulanıklık mevcut.
Ekran Görüntüsü (457).png

Şu görüntü kalitesine bakın resmen pikseller sayılıyor. Oyuna girdiğimdeyse pikseller daha da büyüyor. Gerçekten rezalet insanların parasına yazık.

Son düzenleme:
Sistemim kötü değil orta-yüksek seviye bir sisteme sahibim. Ancak dediğim gibi bir çok konuyu okuyup buraya yazdım çünkü gerçekten hiç bir çözüm yok gibi. En azından bende olmuyor.

Eki Görüntüle 994269

Şuan bu ayarları kullanıyorum sanırım en iyi verimi böyle alabiliyorum. Ancak hala bulanıklık mevcut.
Eki Görüntüle 994303
Şu görüntü kalitesine bakın resmen pikseller sayılıyor. Oyuna girdiğimdeyse pikseller daha da büyüyor. Gerçekten rezalet insanların parasına yazık.
Aslında ayarlar da yerinde çünkü bazıları rekabetçi oyunlar için hazır ayarları vs seçiyor onlar daha kötü yapıyor en iyisi bu özel ayarlar. Şimdi gelelim asıl konuya, ne yazık ki yapacak bir şey yok.. Görüyorum ki serverların tr ye taşınması pek bir fark yaratmamış keza ben de Gfnde az bannerlord oynamadım. Gfn in olayı oyunu oynatmak öyle ya da böyle, hani kusursuz bir deneyimin şu anda, özellikle de bizim ülkemizdeki altyapıyla imkanı yok. Ne yazık ki benim bu soruna bir çözümüm yok fakat bir önerim var, evet kur şu anda rezalet durumda ama ben mesela bir kaç ay önce 2.el pc alıp ekran kartı, kasa vs yi tutup diğerlerini sattım üstüne az daha koydum ve kolayca günümüz oyunlarını en azından lowda açabilecek bir sistem topladım. Belki şu an sinir oluyorsunuz çözüm üretmek yerine sistem topla dediğim için fakat gerçekten durum bu, şu anki stream servisleri gerçek bilgisayar deneyimini yakalayamaz. Şurada güya "ultra" ayarlarda, pikselleşme ve input lagla oyun oynamak yerine bu oyunları gerçek bir pcde lowda oynamayı tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı