GeForce NOW kullanmak mantıklı mı?

Troll Face

Hectopat
Arkadaşlar konu şu; aylık ortalama 200 TL alıyorum. Lise 1 öğrencisiyim ve sistemi kötü. Yani sistemim laptop:
  • Intel Pentium çift çekirdek 2.20 GHz
  • Intel HD Graphics
  • 4 GB RAM
  • 585GB HDD
GeForce NOW'da 25 Mbps'lik internetle (Türk Telekom) CS:GO oynarken drop çok nadir giriyor ve ping biraz var. Acaba bu 200 TL ile GeForce NOW Premium üyelik alıp 75 TL verip üyeliğe kalan 125 TL'yi babama verip TurkNet'e geçsem mi? Altyapısı var, cayma bedeli yok. 100Mbps, en düşük 80Mbps internet garantisi veriyor. Yani internetim 4 kat hızlanırsa bir sorun olmaz gibime geliyor. Zaten o kadar da çok hard bir CS:GO oyuncusu değilim. Zaman geçsin yeter. Üst kat komşumda denedim GeForce NOW'u (arkadaşım) aynı pakette. Oyun yağ gibi akıyor. O Wi-Fi ile bağlanıyor bir de, ben Ethernet'le bağlanacağım. Yani durum bu ama bazı arkadaşlar da Kars'ta oturuyor ve Kars ile Ankara arasında çok fark var mesafe olarak. Ben Eskişehir'de 25Mbps ile oynuyorsam o mesafe daha uzak olduğundan belki 35 Mbps hız gerektirecek. Yani bu durumda avantajlıyım. Eskişehir Ankara'ya yakın. Durum bu. Sizce 200 TL'nin her ay 75 TL'sini GeForce'a verip 125 TL ile TurkNet (fiber altyapı AKK yok kota yok sınırsız 100Mbps) almak mantıklı mı? Şu imkanlarımla iyi PC toplamam 3-4 yılı bulur. Belki de 5. o zamana zaten üniversiteye geçerim. Yorumları alalım, şimdiden teşekkürler. 😀😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konu şu; aylık ortalama 200 TL alıyorum. Lise 1 öğrencisiyim ve sistemi kötü. Yani sistemim laptop:
  • Intel Pentium çift çekirdek 2.20 GHz
  • Intel HD Graphics
  • 4 GB RAM
  • 585GB HDD
GeForce NOW'da 25 Mbps'lik internetle (Türk Telekom) CS:GO oynarken drop çok nadir giriyor ve ping biraz var. Acaba bu 200 TL ile GeForce NOW Premium üyelik alıp 75 TL verip üyeliğe kalan 125 TL'yi babama verip TurkNet'e geçsem mi? Altyapısı var, cayma bedeli yok. 100Mbps, en düşük 80Mbps internet garantisi veriyor. Yani internetim 4 kat hızlanırsa bir sorun olmaz gibime geliyor. Zaten o kadar da çok hard bir CS:GO oyuncusu değilim. Zaman geçsin yeter. Üst kat komşumda denedim GeForce NOW'u (arkadaşım) aynı pakette. Oyun yağ gibi akıyor. O Wi-Fi ile bağlanıyor bir de, ben Ethernet'le bağlanacağım. Yani durum bu ama bazı arkadaşlar da Kars'ta oturuyor ve Kars ile Ankara arasında çok fark var mesafe olarak. Ben Eskişehir'de 25Mbps ile oynuyorsam o mesafe daha uzak olduğundan belki 35 Mbps hız gerektirecek. Yani bu durumda avantajlıyım. Eskişehir Ankara'ya yakın. Durum bu. Sizce 200 TL'nin her ay 75 TL'sini GeForce'a verip 125 TL ile TurkNet (fiber altyapı AKK yok kota yok sınırsız 100Mbps) almak mantıklı mı? Şu imkanlarımla iyi PC toplamam 3-4 yılı bulur. Belki de 5. o zamana zaten üniversiteye geçerim. Yorumları alalım, şimdiden teşekkürler. 😀😀
Tabii ki de mantıklı hocam. Bu arada 100 mbps ile çok rahat oynarsınız. Kendimden biliyorum. :)

Eyvallah hocam bir de TurkNet kullanacağım da arada 70-80Mbps'lere düşüyormuş arda sıkıntı teşkil eder mi benim için bu arada kotasız paket 85 TL ücretide.
Hocam genel olarak bütün firmaların sıkıntısı öyle. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bu şey gibi değil 100 fps alıyorum 80 e düşüyor gibi değil. Ayarlarını yaptıktan sonra çok rahat oynarsınız. Fakat siz satın almanıza rağmen bekletiyor. Boosteroid i tavsiye ederim ayrıca oyun bolluğu daha fazla.

Hocam genel olarak bütün firmaların sıkıntısı öyle. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bu şey gibi değil 100 FPS alıyorum 80'e düşüyor gibi değil. Ayarlarını yaptıktan sonra çok rahat oynarsınız. Fakat siz satın almanıza rağmen bekletiyor. Boosteroid i tavsiye ederim ayrıca oyun bolluğu daha fazla.

Hocam genelde öğlen Free paketle girince 1 saat bekliyorum Premium'la 14 gibi girip 6 saat oynarım. Yani Free ile 1 saat bekliyorsam 250 kişiyi Premium'la maksimum 15 dk o da beklemeye değer bence. CS 1.6 oynamaktan iyidir değil mi CS:GO oynamak.

Hocam genelde öğlen Free paketle girince 1 saat bekliyorum Premium'la 14 gibi girip 6 saat oynarım. Yani Free ile 1 saat bekliyorsam 250 kişiyi Premium'la maksimum 15 dk o da beklemeye değer bence. CS 1.6 oynamaktan iyidir değil mi CS:GO oynamak.
Haklısınız ama şikayet eden çok. Ben de alacağım aynısından fakat boosteroid almak gibi bir düşüncem de var.

Hocam bir süredir GeForce Now deneyimliyorum, eğer belirttiğiniz download değerini alacaksanız oldukça iyi bir seçim. Sonuçta geri dönüşü olmayan bir karardan da bahsetmiyoruz, vazgeçmek istediğinizde bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.
Bekleme süresine gelince, neredeyse hiçbir zaman bekletmedi. En yoğun olduğu zamanda bile girsen maks. 5 dk içerisinde giriş yapabiliyorsun.

Hocam bir süredir GeForce NOW deneyimliyorum, eğer belirttiğiniz download değerini alacaksanız oldukça iyi bir seçim. Sonuçta geri dönüşü olmayan bir karardan da bahsetmiyoruz, vazgeçmek istediğinizde bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.
Bekleme süresine gelince, neredeyse hiçbir zaman bekletmedi. En yoğun olduğu zamanda bile girsen maksimum 5 dk içerisinde giriş yapabiliyorsun.

Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Bu arada ben 80MBPS-100Mbps hız ile gireceğim oyuna 720p60FPS ayarları seçeceğim ve CS:GO'da ortanın altı ayarlarda oynuyorum kasma yapmaz değil mi?(arada internet 80Mbps'ye düşüyormuş o nedenle 80-100Mbps dedim)

Yeni konular

Geri
Yukarı