GeForce NOW mantıklı mı?

Bazı artı ve eksi yönleri var.

Artıları:
-Oyun bilgisayarından daha ucuza gelmesi.
-Oyunlarda çıkan teknik sorunlarla uğraşmak zorunda olunmaması. (Driver güncellemeleri, uyumsuzluk problemleri)
-Oyun oynamadan önce indirme ve kurulum ile vakit kaybedilmemesi. (Disk alanı düşükse özellikle sorun oluyor)

Eksileri:
-Bitrate ne kadar yüksek olursa olsun ekrana gelen görüntü oyunun videosu. Kayıpsız sıkıştırma olmadığı için illa ki fark edilir bir görüntü kalitesi kaybı oluyor. En rahatsız edici olan sıkıştırmadan dolayı bazen yazı fontlarının zor okunur hale gelmesi.
-Bazen görüntü kalitesi çok düşüyor.
-Oyun desteği çok sınırlı. Çok yüksek sistem ihtiyacı olan bazı oyunlara destek yok. İstediğiniz her oyunu oynayamıyorsunuz.
-RTX 3080 Tier almazsanız bazı oyun ayarlarını kaydedemiyorsunuz. Uygulanması için yeniden başlatılması istenen ayarlar çalışmıyor.
-Ray tracing destekleyen bazı oyunlarda ray tracing'i açamıyorsunuz. Oyunu almadan önce GeForce Now'da da bu desteğin verilip verilmediğini kontrol etmeniz gerekli.
-Modlama imkanı yok.
-Epic Games'ten çalışan oyunlardaki saveleri bilgisayarınıza yedekleyemiyorsunuz. (Cloud'a kaydediyordu ama bilgisayardan giriş yapınca save dosyalarına erişemiyordum)
-Doğal olarak input lag var. Sunucu ne kadar uzaksa o kadar artıyor.

Yaklaşık 7-8 ay önce 50 Mbps internet ile denemiştim ve pişman olmuştum. Gecikme yok denecek kadar azdı ancak görüntü kalitesi çok düşüyordu. 480p oynuyordum resmen. Verdiğim paraya pişman olmuştum, sistem aldıktan sonra denemedim bir daha.

Tek husus internet hızı değil. Stabilite, gecikme gibi hususlarda var. Ayrıca online oyun oynamak sıkıntı olabilir. Neticede en ufak takılma sinir krizine sokabiliyor. Akşam geç bir saatte ücretsiz sürümü deneyip öyle al bence.

Yaklaşık 7-8 ay önce 50 Mbps internet ile denemiştim ve pişman olmuştum. Gecikme yok denecek kadar azdı ancak görüntü kalitesi çok düşüyordu. 480p oynuyordum resmen. Verdiğim paraya pişman olmuştum, sistem aldıktan sonra denemedim bir daha.
peki LAN kablosu ile mi giriyordunuz yoksa normal internet olarakmı?

Tek husus internet hızı değil. Stabilite, gecikme gibi hususlarda var. Ayrıca Online oyun oynamak sıkıntı olabilir. Neticede en ufak takılma sinir krizine sokabiliyor. Akşam geç bir saatte ücretsiz sürümü deneyip öyle al bence.

Avrupa sunucusunda hesap açdığında ilk 5 6 giriş sırasız oluyor 15 tane Gmail var daha 4. gmaildeyim :)

Peki LAN kablosu ile mi giriyordunuz yoksa normal internet olarak mı?

Ethernet kablosu ile bağlanıyordum. Speedtest internetimi 45 Mbps ölçmesine rağmen GeForce NOW'da 10-15 Mbps gözüküyordu ve çok fazla paket kaybı oluyordu. Sorun Ethernet kablomdandır diye gidip Ugreen'in CAT6 Ethernet kablosunu satın almıştım, onunla da denemiştim ancak sorun devam ediyordu. GeForce NOW'dan kaynaklı bir sorundu muhtemelen. Belki çözmüşlerdir, ücretsiz deneme şansınız varsa deneyin, eğer sizde sorun yoksa öyle satın alın bence.

Devamlı kasmalar oluyor Cyberpunk için yetersiz 50 Mbps.

Bizim Ev'in yanına yeni altyapı geliyordu 50Mbps internet veriyordu bu haberi duydum içime kurt düşmedi değil😐

Ethernet kablosu ile bağlanıyordum. Speedtest internetimi 45 Mbps ölçmesine rağmen GeForce NOW'da 10-15 Mbps gözüküyordu ve çok fazla paket kaybı oluyordu. Sorun Ethernet kablomdandır diye gidip Ugreen'in CAT6 Ethernet kablosunu satın almıştım, onunla da denemiştim ancak sorun devam ediyordu. GeForce NOW'dan kaynaklı bir sorundu muhtemelen. Belki çözmüşlerdir, ücretsiz deneme şansınız varsa deneyin, eğer sizde sorun yoksa öyle satın alın bence.
AItyapının gelmesini bekliyorum oyununda indirim olmasını

Geri
Yukarı