GeForce NOW Premium almaya değer mi?

@jingletakan07 Konuyu uzatmak adına devamını getiriyorum: Yediğin ekmeğin ham maddesi buğdayı da TL ile almıyorsun. Belirteyim dedim.

Devamını getirin arkadaşlar. Çünkü belli ki forumda kafası basmayan kişiler var.

Bölge bölge fiyatlandırma diye bir şey var güzel kardeşim. Adamlar burada bir pazar oluşturmaya çalışıyor. Sen para verensin. O adamın senin parana ihtiyacı var. Senden 50TL'de alsa kar, 75TL'de alsa kar. Önemli olan düzgün fiyatlandırma yapması. İşin içine Turkcell girdiğinde açgözlülükten başka bir şey kalmıyor geriye. :)
Server maliyetlerini çok iyi biliyormuş gibi konuşuyorsunuz. Yüzlerce ekran kartı, işlemci ve depolama birimleri var bu serverlarda. Turkcell hem bunlara harcama yapıyor hem de bu serverın düzgün çalışması için insanlara ödeme yapıyor. Bunları biz oyun oynayalım diye bedavaya yapmıyor ve üstüne kâr koyuyor.

Eğer kötü bilgisayarınız varsa, iyi bir internetiniz varsa, bence alınabilir.

Elimde güçlü bir PC olmasına rağmen denemek için 3 aylık Premium üyelik aldım. 35 Mbps internet ile sorunsuz bir şekilde oyun oynayabiliyorum. Görüntü olarak bir PC kalitesinin yerini tutmasa da bir 10 dk içerisinde alışıp oyunun içerisine girdim. Oynamak istediğiniz oyunlar sistem içerisinde mevcutsa alınabilir. Fiyat bazlı biraz pahalı olabilir ancak başarılı bir sistem. Nadir de olsa anlık donmalar meydana geliyor ki ben iPad ve PC üzerinden Wi-Fi bağlantısı ile oynadım. 2.4GHz Wi-Fi ile oynamak için yetersiz kalıyor 5GHz bağlantı ile neredeyse gecikmesiz şekilde oynayabilirsiniz. Kablolu bağlantı daha istikrarlı olmasını sağlayacaktır.
Altyapı/ping/gecikme durumlarınız nasıl bilmiyorum önce ücretsiz üyelik ile sıraya girip test edin sorunsuz ise Premium üyelik alabilirsiniz.
Kablolu bağlanıyorum gece deneyeceğim.

@jingletakan07 Sen şimdi gerçekten NVIDIA Geforce Now sunucularının sunucu maliyetlerinin Turkcell tarafından karşılandığı görüşünde misin? Gerçekten zekana hayran kaldım. Kimin boş konuştuğu ortada. Kimlerle muhatap oluyoruz.

İyi forumlar, bol şans!
Yani bu Nvidia enayi hem sunucuyu karşılıyacak hemde Türkcell'e para verecek öylemi?

Arkadaşlar ülkede tek pahalı olan ürün GeForce Now değil. Bu sunucular dolar bazında fiyatlandırmalarla kuruldu ve elbette ki ücretlerini bu belirliyor.

Şu anki fiyatı gayet normal fakat asıl eksik ne biliyor musunuz? Normalde 10$ karşılığında oyun kütüphanesi de kullanıma açılırken biz, oyunları da ayrı bir şekilde satın almak zorundayız. Ayrıca şu anda desteklenen oyun sayısı beklenenin çok altında.

* Soruya gelince: Hikaye tabanlı oyunlar için ~50mbps, multiplayer oyunlar içinse ~100mbps internet hızına (stabil olmak zorunda) sahip değilseniz kesinlikle önermem.

Eğer bu şartları karşılıyor ve üzerine istediğiniz oyunlara sahipseniz öneririm.

@Silinen üye Turkcell burada NVIDIA'nın operasyonunu yönetiyor. Bunu yaparak gelir elde ediyor. GeForce Now gibi bir hizmeti her ülkede tek başına operasyon yürüterek hizmete sunamazsın. O yüzden adına iş ortağı adı veriliyor. Biraz açıp araştırın. Rica ediyorum.

Değmez. Ben 3 aylık alacaktım. Sonra dedim ki XCloud çıkınca direkt onu alırım.
Arkadaşlar ülkede tek pahalı olan ürün GeForce Now değil. Bu sunucular dolar bazında fiyatlandırmalarla kuruldu ve elbette ki ücretlerini bu belirliyor.

Şu anki fiyatı gayet normal fakat asıl eksik ne biliyor musunuz? Normalde 10$ karşılığında oyun kütüphanesi de kullanıma açılırken biz, oyunları da ayrı bir şekilde satın almak zorundayız. Ayrıca şu anda desteklenen oyun sayısı beklenenin çok altında.

* Soruya gelince: Hikaye tabanlı oyunlar için ~50mbps, multiplayer oyunlar içinse ~100mbps internet hızına (stabil olmak zorunda) sahip değilseniz kesinlikle önermem.

Eğer bu şartları karşılıyor ve üzerine istediğiniz oyunlara sahipseniz öneririm.
Harika bir yazı olmuş. Özellikle internet konusunda çok haklısınız. Ben de denediğimde bu kanıya vardım. Birkaç internet ile denedim. Yazdığınıza geldim.

10 Dolar kabul edilebilir fakat yurt dışı için. TR'de kesinlikle ederi değil.

Oyun kütüphanesi de çok kısıltı. XCloud varken şansı çok ama çok az.

Yeni konular

Geri
Yukarı