GeForce NOW Türkiye rezilliği

TULPARv2

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 yıldır aralıksız kullandığım bulut oyun platformu yüzünden 3 ayda nasıl sinir krizlerine giridiğimi anlatmak istiyorum. Yaklaşık 3 aydır oyun oynama performanslarını yerlere düşürmüş bir platform olan GeForce NOW yüzünden ciddi anlamda moral bozukluğu yaşıyorum. Türkiye'de fiyat politikası hem yükseldi hem de bizlere sunulan ve vadedilen sistem iyice bozuldu.

Oyun oynamak için her açışım da ciddi anlamda sinir krizi geçiriyorum, örneğin Battlefield 2042 oynarken bir anda mouse inputlag ve FPS düşüşü, Division 2 oynarken bir anda ekranın donması ve kapatmam gerektiğini ve yeni oyunlarda düşük grafikli ekran kartları gelmesi, Avrupa sunucuların da minimum 3060 gelirken bizdeki servisler de 1060 gibi saçma sapan ekran kartları ile eşleşiyor ve inanın hiçbir oyunu doya doya yüksek grafikte bile oynayamıyorsunuz.

Yine son fiyat zamlanmasın da inanın gidin aylık 600 600 kredi kartıyla alın PC daha iyi en kısa sürede bende böyle bir yol izleyerek Türkiye'deki batışını 4 gözle bekliyor olacağım. Şunu hakkıyla bir firma getirseydi ülkeye inanın daha iyi yapacaktı. Ayrıca performanslarının kötü olduğunu kabul etmeyip suçu direk bağlantımız da arıyorlar.

TurkNet GigaFiber kullanıyorum 1000/1000 olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de fiyat politikası hem yükseldi hem de bizlere sunulan ve vadedilen sistem iyice bozuldu.
Az oyun var, Kalite düşüşü sık yaşanıyor, Fiyat pahalı, Oyunlar modlanmıyor, Gecikme dengelenmiyor. Rezalet bir bulut sistemi.
Şunu hakkıyla bir firma getirseydi ülkeye inanın daha iyi yapacaktı. Ayrıca performanslarının kötü olduğunu kabul etmeyip suçu direk bağlantımız da arıyorlar.
Xcloud gelecek umarım.

GeForce NOW bana göre Türkiye'deki partneri olan GSM operatörü firmasının izlediği politikalar ile zaten bir enkaz olarak hayatına başladı, açıkçası bu kadar süre hayatta kalabilmesi bile bir başarı.

Ben internet paketimle beraber aldım. Yeri geliyor ofiste de oyun oynuyorum. Son zamanlarda hiç memnun değilim. Paket halinde almamış olsam iptal eder gerekirse cayma parası bile öderdim.

Yanlışınız var. Avrupa sunucularında RTX 40 serisine geçtiler ve gerçekten GeForce NOW şimdiki parasını hak etmiyor. Almayın ve aldırmayın.

1 yıllık GeForce NOW Avrupa üyeliğine sahiptim, bir ara Bulgaristan sunucularına RTX 4090 getirmişlerdi hem Türkiye GeForce NOW'undan daha az ping ve daha iyi sistemlerle oynuyordum. Daha az ping konusunda ciddiyim bende şaşırmıştım, GFN Türkiye serverları Avrupa'dan kat kat daha çok ping.
Bulanıklık, pikselleşme ve paket kaybı gibi sorunlar yaşatmıştı bana.

Az oyun var, Kalite düşüşü sık yaşanıyor, Fiyat pahalı, Oyunlar modlanmıyor, Gecikme dengelenmiyor. Rezalet bir bulut sistemi.

xCloud gelecek umarım.

Gelirse çok iyi olur, her hafta kütüphane şöyle iyi böyle büyüyor diyor sürekli aynı oyunları tekrarlıyor sistem.

1 yıllık GeForce NOW Avrupa üyeliğine sahiptim, bir ara Bulgaristan sunucularına RTX 4090 getirmişlerdi hem Türkiye GeForce NOW'undan daha az ping ve daha iyi sistemlerle oynuyordum. Daha az ping konusunda ciddiyim bende şaşırmıştım, GFN Türkiye serverları Avrupa'dan kat kat daha çok ping.
Bulanıklık, pikselleşme ve paket kaybı gibi sorunlar yaşatmıştı bana.

Bende 3 aylık şeklinde alıyordum sürekli bu ay 1 aylık paket aldım gelecek ay ise kesinlikle almam aldırmam, iyi bir sistemi gerçekten nasıl b. Ederler çok iyi gösterdi bunu bize, Turkcell sağ olsun ülkedeki bütün müşterileri kek zannediyor.

Türkiye partnerliği için Turkcell ile anlaştıklarında zaten başından böyle olacağı belliydi. Halen Youtube'da Twitch'de yayıncılara deli gibi reklam yaptırıyorlar ama iş daha iyi sistemler için yatırım yapmaya gelince ne hikmetse tık yok. TR'deki 2080'li sistemlerin maksimum 1 sene ömrü kaldı zaten. Yeni çıkacak oyunlar için artık yetersiz kalacak. O zaman Turkcell ya kepengi kapatır gider ya da globalde 20 dolara satılan 4000 serisi sistemleri bizlere uygun(!) bir fiyattan satar.

Fiyatları bu şekilde artarsa Türkiye'den çekilirler muhtemelen aslında sorun büyük ihtimalle Türkcell ile alakalı yurtdışında 4K görüntü kalitesinde yüksek yenileme hızı olan paketler varken Türkiye'de daha 1080p 60Hz paketler var. Sunucuları da çok dengesiz test yapıyorsun ping yüksek oluyor yine test yapıyorsun düşük oluyor.

Geri
Yukarı