GeForce NOW'da Ethernet bağlantısına rağmen paket kaybı

244012

Hectopat
Makaleler
7
Ethernet ile bağlanıyorum. Aşağıdaki değerlere rağmen GeForce NOW'da paket kaybı yaşıyorum. GAME+'a yazdığımda da ISS ile görüşmelisin diyorlar. Kalan her şey düzgün çalışıyor.

FAST (Ethernet).png
nPerf (Ethernet).png
Speedtest (Ethernet).png

GeForce Now (Ethernet).png

Game+.png

Son düzenleme:
Ethernet ile bağlanıyorum. Aşağıdaki değerlere rağmen GeForce NOW'da paket kaybı yaşıyorum. GAME+'a yazdığımda da ISS ile görüşmelisin diyorlar. Kalan her şey düzgün çalışıyor.

Eki Görüntüle 1202023
Eki Görüntüle 1202025
Eki Görüntüle 1202026

Eki Görüntüle 1202024

Eki Görüntüle 1202030
Şuradan da test yapar mısın?
Ardından buraya atarsan sevinirim.

Packet Loss Test – Bağlantı Kalitenizi Test Edin

Paket kaybı genelde giriş ve çıkış sunucuları ile alakalı oluyor. Sorun onların sunucularında olabilir.

Onların sunucusuna bağlanırken belirli aktarmalar olur. POP noktası diye de kısa bir özet geçebilirim. İSS'nin POP'larından bir tanesi sorun yaşatıyor olabilir.

Modemin üzerinde de paket kaybı meydana gelebilir. Ancak bunu en düşük ihtimal diye nitelediriyorum çünkü modem ile alakalı olsa her zaman paket kaybın olur.

Şuradan da test yapar mısın?
Ardından buraya atarsan sevinirim.

Packet Loss Test – Bağlantı Kalitenizi Test Edin

Paket kaybı genelde giriş ve çıkış sunucuları ile alakalı oluyor. Sorun onların sunucularında olabilir.

Onların sunucusuna bağlanırken belirli aktarmalar olur. POP noktası diye de kısa bir özet geçebilirim. İSS'nin POP'larından bir tanesi sorun yaşatıyor olabilir.

Modemin üzerinde de paket kaybı meydana gelebilir. Ancak bunu en düşük ihtimal diye nitelediriyorum çünkü modem ile alakalı olsa her zaman paket kaybın olur.
0 çıktı. Sıkıntı onlarla alakalı ama yardım eden yok.

0 çıktı. Sıkıntı onlarla alakalı ama yardım eden yok.
VPN açıp dener misin? Cloudflare Warp ı dene.

Eki Görüntüle 1202023
Eki Görüntüle 1202025
Eki Görüntüle 1202026

Eki Görüntüle 1202024

Eki Görüntüle 1202030
Bu arada bu testi nerede yapabilirim? GeForce Now testini.

Cloudflare WARP çalışmıyor.

Uygulamaya girdiğinde sol üstteki 3 çizgiye basıp ayarlara basıp sağdan sunucu konumu kısmından ağ testine basarak yapabilirsin.
Çalışması lazım..
Sorun İSS'nin POP'larıyla ilgili olabilir diye düşünüyorum. Bir VPN bağlantısı sağlayıp öyle test etmeni öneriyorum.

Çalışması lazım..
Sorun İSS'nin POP'larıyla ilgili olabilir diye düşünüyorum. Bir VPN bağlantısı sağlayıp öyle test etmeni öneriyorum.
Cloudflare WARP'ı düzelttim. Deneyince sonuçlar aşağıdaki gibi. İlk 5 tanesi WARP ile diğer 5 tanesi WARP olmadan.

warp 1.pngwarp 2.pngwarp 3.pngwarp 4.pngwarp 5.png

no warp 1.pngno warp 2.pngno warp 3.pngno warp 4.pngno warp 5.png

Bu sorun bende de var, paket kaybı hep yüksek gözüküyor.
Bende de var ve nereden yazarsam yazayım umursamayıp İSS'ye yönlendiriyorlar. Başka her şeyde düzgün internetim.

Bunlar hizmeti herkese açmadan önce kullanıyordum ve böyle bir sıkıntım yoktu. Açtıktan sonrasında böyle oldu.

Bende de var ve nereden yazarsam yazayım umursamayıp İSS'ye yönlendiriyorlar. Başka her şeyde düzgün internetim.

Bunlar hizmeti herkese açmadan önce kullanıyordum ve böyle bir sıkıntım yoktu. Açtıktan sonrasında böyle oldu.
Test sunucusunun IP adresini alın ve ayrıntılı bir tracert testi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı