Çözüldü GeForce NOW'da görüntü net değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Beyefendi_Haydo

Decapat
Daha fazla  
Selamlar.
GeForce NOW'da görüntü net değil, anlık olarak ses bozulması ve görüntü bozulması oluyor. Nasıl çözebilirim?
GeForce NOW yayın akış kalitesi ayarları bu şekilde.

ağ testi.PNG

yayınakışkalitesi.PNG

Ayarların doğru fakat paket kaybın gerçekten çok yüksek çıkmış. Direkt hızından kaynaklandığını da sanmıyorum. Zaten testlerde 50 mbps üstü bir hıza erişmişsin. Paket kaybını etkileyen nedeni bulman lazım.

Ayarların doğru fakat paket kaybın gerçekten çok yüksek çıkmış. Direkt hızından kaynaklandığını da sanmıyorum. Zaten testlerde 50 mbps üstü bir hıza erişmişsin. Paket kaybını etkileyen nedeni bulman lazım.
Ayarları da doğru değil ki. 50Mbps interneti varken 100Mbps görüntü almaya çalışmış. Onun dışında yüzde 10 paket kaybı var aşırı fazla.

Maalesef internetin yetersiz. Maks bit hızını internet hızına göre ayarlamayı dene. 50Mbps ise 50Mbps yap, 100Mbps yapma.

İnternetinizden kaynaklı olabilir.

pardon hız testi sonuçlarını eklemeyi unutmuşum.
sssss.PNG

Ayarları da doğru değil ki. 50Mbps interneti varken 100Mbps görüntü almaya çalışmış. Onun dışında yüzde 10 paket kaybı var aşırı fazla.

Paket kaybı her test ettiğimde farklı değerler gösteriyor nasıl çözebilirim?

O ayarın mantığı internet kullanımının sınırlandırılması için. Yani onu 100 mbps yapmasının bir önemi yok. Zaten testlerde de önerilen hızın üstünde çıkmış. Paket kaybı görüldüğü üzere direkt internet hızından etkilenen bir şey değil.
Tabi bir denense iyi olur, yanlış biliyor olabilirim.

O ayarın mantığı internet kullanımının sınırlandırılması için. Yani onu 100 mbps yapmasının bir önemi yok. Zaten testlerde de önerilen hızın üstünde çıkmış. Paket kaybı görüldüğü üzere direkt internet hızından etkilenen bir şey değil.
Tabi bir denense iyi olur, yanlış biliyor olabilirim.
Dediğin şeyi anlıyorum ama belli ki sistem mükemmel çalışmıyor. El ile direkt 50Mbps'ye ayarlamanın bi zararını göremiyorum. Mesela ben Steam Link kullanıyorum. Maks değeri gereğinden fazla yaparsam donmalar oluyor. Arkadaşın interneti büyük ihtimal bayağı dalgalı.

Geri
Yukarı