GeForce NOW'ın durumu nasıl?

Yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlarda tabiki de fps düşüşü yaşanıyor. Örneğin; Far Cry 5'i orta-yüksek ayarlarda 60 fps rahatlıkla oynatıyor ama sürekli fps drop da yaşanıyor. Bir diğer örnek Cyberpunk. Cyberpunk'da grafik ayarın ne olursa olsun 45 fps kilidi var. Aksiyon anlarında ve yağmur yağdığında 20-25 fpslere düşüyor. En bariz fps drop yaşadıklarım bu iki oyundu. Bir diğer sorunuza gelirsek, gecikme elbette var ama çok dikkatli biri değilsen gecikmeyi hissetmezsin bile. Türkiye'deki Gameplus+ servisinde 2k ve 120hz oynama desteği yok. Global versiyona bu hafta RTX 3080, 2k ve 120hz desteği geldi ama ayrı bir paket olarak satılıyor. 6 aylık fiyatı 100 dolar. İleride olur da Gameplus'a gelirse fiyatı çok tuzlu olur. Tuzlu olmasını geçtim verdiğiniz fiyata da kesinlike değeceğini zannetmiyorum. Çünkü Geforce Now kütüphanesinde oyun sayısı çok sınırlı. Belli başlı oyunları oynadıktan sonra bir boşluğa düşüyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki oynayacak oyun kalmamış.
Şuan hangi GPU ile oynanıyor ki. Bana aşırı saçma geldi, sistem geldiğinde yok 3090 gibi oynanacak, herkes istediği gibi oynayacak felan deniyodu. Yani baya bi garibime gitti. Böyle söylentiler çıktığı için.

Şuan hangi GPU ile oynanıyor ki. Bana aşırı saçma geldi, sistem geldiğinde yok 3090 gibi oynanacak, herkes istediği gibi oynayacak felan deniyodu. Yani baya bi garibime gitti. Böyle söylentiler çıktığı için.
Geforce Now için özel ürettikleri Tesla P40 kartını kullanıyorlar. Hatırladığım kadarıyla bu kartlar GTX 1080 gücünde.

Geforce Now için özel ürettikleri Tesla P40 kartını kullanıyorlar. Hatırladığım kadarıyla bu kartlar GTX 1080 gücünde.
Sağlık olsun. Biraz odyssey oynadım onda fena değil gibiydi. FPS oyunları oynanmaz bence ama AC gibi oyunlar oynanabilir gibi.

Hocam tabii ki tercihinize bağlı ama performans olarak bence hala çok yeterli değil. Birçok 3A oyunu normal grafiklerin bir tık altında çalıştırıyor ve kablo ile bağlı değilseniz veya internetiniz fiber değilse biraz sıkıntı çıkarabilir. Naçizane fikrim, haftada 1-2 gün internet kafeye gidip tam performansa doyabilirsiniz (Yaşadığınız yere ve şehre bağlı tabii her kafe de aynı olmuyor). Tabii eğer amacınız sadece hikayeli oyunlar oynayıp kütüphanenizi değerlendirmek ise denenebilir. En azından ilk çıktığı zamanki gibi bir performans sorunu yok. Yine de belirteyim, bahsettiğiniz oyunlar şahane oyunlar (hele ki RDR2). Ben Yerinizde olsam ileride bir konsol alma şansım olsaydı o zaman denerdim (2. el PS4 fiyatları da zamanla düşer tahminimce, PS5 çıkalı uzun zaman oldu).

Türkiye serverları için konuşmak gerekirse Turkcell dışında başka bir operatör server desteği sağlasaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum, kur bazında baktığımızda bile daha fazla ücret öderken verdiğimiz paranın karşılığını alamıyoruz. "Premium paket kullanımında sıra bekleme derdinin son bulması" gerekirken saatlerce sıra bekleyenleri duymuştum. Ayrıca ücretsiz paket için verilen yarım saatlik sürenin de yetersiz olduğu konusunda hemfikirizdir herhalde. Sistem gereksinimi sebebiyle dilediğince oyun oynayamayanlarımız için bir kurtarıcı olabilecekken - ve beklentiler fazlasıyla yüksekken - rezil rüsva olması üzücü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlık olsun. Biraz odyssey oynadım onda fena değil gibiydi. FPS oyunları oynanmaz bence ama AC gibi oyunlar oynanabilir gibi.
Katılıyorum buna. FPS, moba vb. oyunlar oynanacak gibi değil, hikayeli oyunlarda akıcı gidiyor. Odyssey ve Control oynamıştım Geforce Now ile hiç sıkıntı yaşamadım neredeyse. Hatta pc b*k gibi olduğu için 5ghz bandında wifi bağlantısı yoktu, telefonu USB ile bağlayıp wifi5 bağlantısını aktarıp oynuyordum ikisini de ksdjksjds. Çok nadir görüntü bir bozuluyor gibi oluyordu, hani canlı yayınları otomatik görüntü ayarlarında izleyenler bilir o bozulmayı 4-5 sn sürer geri gelir öyle birşey. Açıkçası 3 aylık paketler aldım hep ve sıra bekleme gibi bir mevzuyla da daha önce bir kere bile karşılaşmadım belki de ben şanslıyımdır bilemiyorum. Oyunu kapatıp geri açarsam bir iki kişi diye sıra gösterip 1 dk bekletmeden geri oyuna alırdı bir de, aklıma gelen eksi diyebileceğim şey budur valla. İnternetim de aham şaham bir internet değil 25mbps hızında. 720p60 ayarlarda gayet iyi oynatıyordu. 35mbps internetim var şuan 1080p60 hala gayet iyi. Sağlayıcım da o nefret ettiğimiz telekom hani ona rağmen.

Katılıyorum buna. FPS, moba vb. oyunlar oynanacak gibi değil, hikayeli oyunlarda akıcı gidiyor. Odyssey ve Control oynamıştım Geforce Now ile hiç sıkıntı yaşamadım neredeyse. Hatta pc b*k gibi olduğu için 5ghz bandında wifi bağlantısı yoktu, telefonu USB ile bağlayıp wifi5 bağlantısını aktarıp oynuyordum ikisini de ksdjksjds. Çok nadir görüntü bir bozuluyor gibi oluyordu, hani canlı yayınları otomatik görüntü ayarlarında izleyenler bilir o bozulmayı 4-5 sn sürer geri gelir öyle birşey. Açıkçası 3 aylık paketler aldım hep ve sıra bekleme gibi bir mevzuyla da daha önce bir kere bile karşılaşmadım belki de ben şanslıyımdır bilemiyorum. Oyunu kapatıp geri açarsam bir iki kişi diye sıra gösterip 1 dk bekletmeden geri oyuna alırdı bir de, aklıma gelen eksi diyebileceğim şey budur valla. İnternetim de aham şaham bir internet değil 25mbps hızında. 720p60 ayarlarda gayet iyi oynatıyordu. 35mbps internetim var şuan 1080p60 hala gayet iyi. Sağlayıcım da o nefret ettiğimiz telekom hani ona rağmen.
Kablosuz bir bağlantıyla fps oyunlarında zaten verim alamazsınız. Kablolu bir şekilde kullanırsanız ve pinginiz de düşükse gayet gecikmesiz oynanabiliyor.

Geri
Yukarı