Geleceğe Yön Vermek

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Ben bilgisayarları çok severim bunun yanında da animasyon, oyun yapımı gibi şeylere ilgim var kod yazmak çok hoşuma gider. Öyle ki okulda boş derste herkes counter strike oynardı ben onlara katılmaz c# kullanarak kendimi geliştirmeye çalışırdım ve halada çabalıyorum. İleride bir şirket kurmak istiyorum oyun ve animasyon filmleri yapmak hayalim bu. Siz değerli arkadaşlarımdan ve hocalarımdan istediğim ise neleri öğrenmek neleri yapmak neler gerekir?

Şu yazdıklarımı okuyan ve cevap veren herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda lisede okuyorsunuz sanırım. Yazılım mühendisliklerinin puanları yüksek. İstanbul'da ki devlet üniversiteleri için konuşuyorum. Derslerinizi çok boşlamadan, yazılım dili öğrenmeye çalışın. Hem kursları hem kitapları hem de videolar mevcut. Ufak tefek oyunlar yapmayı deneyebilirsiniz.

Üniversiteyi düzgün bir yerde kazanmak istiyorsanız fizik ve matematik çalışsanız iyi olur. Zaten yazılım mühendisliği için çok alternatif yok BAU gayet iyi ama o da 22 bin ile 25 bin arasından alıyor. Bence bilgisayar mühendisliği okumanız daha mantıklı. Çünkü İTÜ ve ODTÜ'de yazılım mühendisliği yok mesela. Ayrıca bilgisayar mühendisliğinde donanımlarla ilgili bilginiz de artar.

Benim amacım bir şirket kurmak Crytek , Electronic Arts gibi oyun yapımı Disnep-Pixar gibi animasyon yapan bir şirket. Bunun için 1.000.000 TL meblam olucak. Benim demek istediğim bunlar için hangi programları öğrenmek hangi programları bilenleri almak.

Cevap yazan arkadaşlarım ve değerli hocalarıma teşekkür ederim.

Benim amacım bir şirket kurmak Crytek , Electronic Arts gibi oyun yapımı Disnep-Pixar gibi animasyon yapan bir şirket. Bunun için 1.000.000 TL meblam olucak. Benim demek istediğim bunlar için hangi programları öğrenmek hangi programları bilenleri almak.

Cevap yazan arkadaşlarım ve değerli hocalarıma teşekkür ederim.
O kadar sermayen olacaksa bırak bence yazılımı vs. direk yatırımcı ol.

O kadar sermayen olacaksa bırak bence yazılımı vs. direk yatırımcı ol.
Tebrikler ya ülkede 1 tane fikir üreten kafa var onu da gayrimenkule yönlendiriyorsun!
Alperen, hayaller kurman güzel ancak Türkiye standartlarında bu parayla bir şirket kurman pek mümkün görünmüyor sanki? Gerçi tek sorun para olsa keşke :)

C dillerinin önereceğim ancak eğitimini almadan kavraman zor. Maddi imkanların yerindeyse programlama kurslarına katıl şimdiden. Diğer türlü tek başına öğrenmen oldukça güç olacaktır.

Tebrikler ya ülkede 1 tane fikir üreten kafa var onu da gayrimenkule yönlendiriyorsun!
Alperen, hayaller kurman güzel ancak Türkiye standartlarında bu parayla bir şirket kurman pek mümkün görünmüyor sanki? Gerçi tek sorun para olsa keşke :)

C dillerinin önereceğim ancak eğitimini almadan kavraman zor. Maddi imkanların yerindeyse programlama kurslarına katıl şimdiden. Diğer türlü tek başına öğrenmen oldukça güç olacaktır.
Çok teşekkür ederim . Aslında o kadar param olmıyacak ben öğrenci adamım lakin böyle bir hayalim vardı ve nasıl yapılabilirdim sorusuna cevap aradım

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı