Geleceği, insanların ölüm tarihini bilmek mümkün mü?

Evet farkındayım. Kuran da okuyorum. Fakat cidden eğer rol yapıyorsa, çok geröekçi bir rol bu. Umarım hepsi yalandır, umarım...

Eskiden, yani birkaç ay önce dinden bayağı uzaklaştım. Neredeyse inanmayacak noktaya geldim. Ve çok dua ettim inancımı kaybetmeyeyim diye. Bu olay da sürekli Kuran okuyup araştırmama sebep oldu. Sanırım iyi yönünden bakmalıyım, öyle değil mi?
Evet kardeşim. Sen devamlı Kur'an-ı Kerim'i okumaya devam et. Allah kalbine devamlı hidayet verecektir İnşallah. O arkadaşın ütopyada yaşıyor olabilir psikolojik sorunları olabilir. Onun için pek yaklaşma o arkadaşına.

Böyle bir yetenegi olan adam bu tür sacmaliklarla ugrasir mi sence? Ülkede onun gibi niceleri var, gelecekten haber verip de kendi bir baltaya sap olalamis insanlar.

Evet, bilim gelistikce bu tür seylere daha da yaklasacagimiza inaniyorum. Nasil ki günümüzde hava tahmini yapabiliyorsak, nasil ki analizlere dayanarak depremin gelebilecegini söylüyorsak o da öyle olacak.
Bence de öyle, bu kadar özelleğie sahip bir insan hem kimseye çaktırmaz, hem de kendini bilip çok iyi bi hayat yaşayabilir. Ama hiç denk gelmedim öylesine.
Arkadaşın şizofren kardeşim dikkat et kendine. Ben hayatımda böyle saçma bir şey görmedim duymadım. Bide korkuyorum diyosun.
Herkes aynı tepkiyi veriyor. Daha yeni psikolojik bir sürü sıkıntı atlattım, sanırım bu da onun üzerine gelince çok etkilendim.

Bence de öyle, bu kadar özelleğie sahip bir insan hem kimseye çaktırmaz, hem de kendini bilip çok iyi bi hayat yaşayabilir. Ama
Herkes aynı tepkiyi veriyor. Daha yeni psikolojik bir sürü sıkıntı atlattım, sanırım bu da onun üzerine gelince çok etkilendim.
Ben olsam güler geçerim. Rahatsız olduğum anda da iletişimimi keserim. Sende iletişimini kesebilirsin malum şahısla.

He bir de söylemeyi unutmuşum, insanların rüyalarına girebikiyormuş arkadaş. Şu an bana da saçma gelmeye başladı sanki.

Geri
Yukarı