Geleceği kurtarmak

Theadore

Picopat
Merhaba. Öncelikle yüz yüze eğitim hakkımı kaybettim. Açık liseden devam ediyorum. Şu durumda ne yapsam geleceğimi kurtarabilirim? açık liseden okuyorum bir mesleğim yok, düz lise diploması alacağım. Ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok..

Son düzenleme:
Üniversite okuyup okumamakta kararsızım, sizce bu durumda üniversite kesinlikle okumalı mıyım?

Cebinde diploman olması lazım bence güzel bir bölüm okumalısın, bende 23 yaşındayım üniversite okuycam, temelimde yok yavaştan sayısal çalışmaya başladım sayılır.

Aklımda bölüm olarak hukuk, inşaat mühendisliği, veterinerlik, eğer olursa tıp var 2024 olmadı 2025 tekrar gireceğim YKS sınavına.

Üniversite okuyup okumamakta kararsızım, sizce bu durumda üniversite kesinlikle okumalı mıyım?

Ne yapmak istediğinle alakal. Lise diplomasıyla yapabileceğin şeyler var, üniversite diplomasıyla yapabileceğin şeyler var... Ailenin durumuna bak, çevrene bak, kendi isteklerine bak. Acil para kazanmaya başlaman gerekiyorsa açıktan üniversite okurken bir işte çalışırsın. Öğrenci olmak, üniversite ortamında bulunmak istiyorsan ders çalış güzel bir bölüm kazan. Belki şehir dışına çıkman gerekebilir... Mevcut şartlara ve sana bağlı bir durum bu.

Ama biliyorsun ki üniversite diploması olmadan hangi firmaya girersen gir yükselme şansın çok düşük, hep mavi yakalı kalırsın. Özellikle istediğin bir bölüm yoksa işletme falan dümenden açıktan bir bölüm okursun, zaten artık ne okuduğunun da bir önemi yok üniversite mezunu olman yetiyor çoğu yere.

Yeni konular

Geri
Yukarı