Türkiye'nin Geleceği

• Konuyu başlatan Oxeld
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oxeld

Hectopat
Daha fazla  
Malum, haberler belli. Afrin operasyonu devam ediyor ama durdurmak için ellerinden ne geliyorsa yapmaya çalışıyorlar. Müttefiklerin dalga geçer gibi kararlar alması. Hamleleri çok can sıkıcı. Doğu Guta'daki sivillerin en önemlisi çocukların ölmesi şahsen beni çok üzüyor. Ve "Büyük Ortadoğu Projesi". Sıra Türkiye'ye de gelebilir. Özgürlük için yaptıkları bu işler özgürlüğü yaşayacak insanlar bırakmadı. Gerçekleştirilen veya gerçekleştirmeye çalışılan darbe operasyonları. Hep daha fazlası için, üzüyor..

Sizin bu konuda görüşleriniz neler? Ertuğrul, Osman, Orhan, Mehmet, Atatürk, Erdoğan. Nereye doğru gidiyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyasetten pek fazla anlamam, ama bence pek iyiye gittiğimiz söylenemez. Her şeyden önce iktidarın değişmesi lazım diye düşünüyorum. Eğer bir ülke 15-16 yıldır yerinde sayıyorsa, hatta daha da kötüye gidiyorsa yapılacak temel şey iktidarın değişmesi bence. Tabi o da biraz zor görünüyor. Utanmadan da kandırıldık diyorlar. Hayır anlamıyorum bunlar yaptıkları işi ne zannediyorlar? Kandırıldık nedir? Her neyse, dediğim gibi siyasetten pek anlamam. Bunlar sadece benim düşüncelerim.

Bunların tamamı büyük ortadoğu projesi kapsamında sistematik olarak yapılan şeyler. Erbakan ölmeden önce yıllarca söyledi, hala videoları var. En son ''Suriye hedef olduğunda sıra Türkiye'dedir'' dedi. Her söylediği çıktı, inşallah 1 sefer yanılmıştır demek isterim..

Ülkenin geleceği karanlık. Biz asarız keseriz desek de savaş gerçeği çok başka. Suriye çok renkli, ticareti canlı bir ülkeydi. Şimdi durumuna bakın. Eğer savaş bize sıçrarsa ilk önce iç çatışmalar başlar. Biz birbizimizi kırmaya başlayınca dış müdahale gelir. Sırf müdahaleyi meşru kılmak için basın yolu ile Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu veya bir başkasını - o dönem kim iktidarda ise- dikdatör ilan edip devam edecekler.

Bazı yasalar ile işgaller kolaylaştırıldı, halkın bilgisi neredeyse sıfır. Araştırmacı arkadaşlara sunuyorum : En önemlileri İkiz Yasalar ve Gezi olaylarında alttan geçirilen Petrol Yasası.

Herkes herşeye hazır olsun, tvde survivor izleyerek gelecekten bahsedilemez..

Siyasetten pek fazla anlamam, ama bence pek iyiye gittiğimiz söylenemez. Her şeyden önce iktidarın değişmesi lazım diye düşünüyorum. Eğer bir ülke 15-16 yıldır yerinde sayıyorsa, hatta daha da kötüye gidiyorsa yapılacak temel şey iktidarın değişmesi bence. Tabi o da biraz zor görünüyor. Utanmadan da kandırıldık diyorlar. Hayır anlamıyorum bunlar yaptıkları işi ne zannediyorlar? Kandırıldık nedir? Her neyse, dediğim gibi siyasetten pek anlamam. Bunlar sadece benim düşüncelerim.

İktidar değişimi hiçbir anlam ifade etmiyor. Asıl olması gereken meclisteki fosillerin ortadan kalkması. Bizim ülkemizde tahtına kurulan tahtında ölme sevdasına kapılıyor. Bıraksınlar genç insanlara yerlerini. Ne insanlar var kafası deyim yerindeyse zehir gibi çalışan. Birileri kardeşini, torununu, oğlunu, kızını vs. yerine aldıkça ne gelişebiliriz ne de sözü dinlenen bir ülke olabiliriz. Çok uzağa gitme yakın zamana bak. Yaşı 70 olmuş müdürler, torpilli cahil mühendisler doktorlar oldukça işsizlik, hırsızlık bununla beraber psikolojik rahatsızlıklar dahada artacak. Nerde kalmış ortadoğuda söz sahibi olalım. Olamamakla beraber ortadoğu projesindeki haritadan silinmesi gereken ülkeler arasındayız. Kimse dediğimi yanlış anlamasın gidişat bu şekilde. Şuursuz, stresli, dengesiz insan sayısı artmaya başladı. Yine insanlarımız sabırlı ki ortalık iç savaş çıkacak kadar karışmıyor.

Tek söyleyeceğim uzun vadede bu ülkede yaşayan büyük çoğunluğun ( zenginler hariç tabii:D ) uzun vadede gerek savaş gerekse de salgın hastalıklar vb. durumlarda ölmesi riski var.

İktidar değişimi hiçbir anlam ifade etmiyor. Asıl olması gereken meclisteki fosillerin ortadan kalkması. Bizim ülkemizde tahtına kurulan tahtında ölme sevdasına kapılıyor. Bıraksınlar genç insanlara yerlerini. Ne insanlar var kafası deyim yerindeyse zehir gibi çalışan. Birileri kardeşini, torununu, oğlunu, kızını vs. yerine aldıkça ne gelişebiliriz ne de sözü dinlenen bir ülke olabiliriz. Çok uzağa gitme yakın zamana bak. Yaşı 70 olmuş müdürler, torpilli cahil mühendisler doktorlar oldukça işsizlik, hırsızlık bununla beraber psikolojik rahatsızlıklar dahada artacak. Nerde kalmış ortadoğuda söz sahibi olalım. Olamamakla beraber ortadoğu projesindeki haritadan silinmesi gereken ülkeler arasındayız. Kimse dediğimi yanlış anlamasın gidişat bu şekilde. Şuursuz, stresli, dengesiz insan sayısı artmaya başladı. Yine insanlarımız sabırlı ki ortalık iç savaş çıkacak kadar karışmıyor.
Çok doğru konuşmuşsunuz. Ama ne biliyim parti değişikliği az da olsa iyi gelir gibi geliyor bana.:kararsız:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı