Geleceği risk altında olmayan meslekler nelerdir?

Ulaştırma sektörü, taşımacılık-lojistik (kara-hava-deniz) bu 2 sektör de asla ölmez.
Ayrıca yenilenebilir enerji önemini çok fazla arttıracaktır.
Yazılım sektörünün de kolay kolay biteceğini düşünmüyorum.

Cevaplar için teşekkür ederim. Daha çok bilişim ile ilgili alanlar yazarsanız sevinirim.

Maalesef yok, bilişimde yığılma artıyor bu nedenle hiçbir bilişim alanının iş garantisi kalmayacak.

Bilişim haricinde düşünürsek berberlik 1. sırada.
Sanmam, istenilen modele göre saç kesebilen bir robot, günümüz yapay zekasını düşünürsek imkansız değil. Ama her mahalle berberinin içinde robot göreceğimiz günlere daha vardır herhalde :)

Herkes yapay zeka sebebiyle mesleklerin birçoğu risk altına girdi demekte ancak ben öyle düşünmüyorum. Yapay zeka alanında daha fazla çalışma imkanı olabilir. Yüzeysel olarak düşünüyorum tabii, derinlemesine bilgi sahibi olduğum bir konu değil.

Üniversitedeki hocamın verdiği motivasyonla bu alana henüz yönelme kararı almış biri olarak, konuya veri bilimi ve analizi, makine öğrenme cevaplarını verebilirim.

Herkes yapay zeka sebebiyle mesleklerin birçoğu risk altına girdi demekte ancak ben öyle düşünmüyorum. Yapay zeka alanında daha fazla çalışma imkanı olabilir. Yüzeysel olarak düşünüyorum tabii, derinlemesine bilgi sahibi olduğum bir konu değil.

Üniversitedeki hocamın verdiği motivasyonla bu alana henüz yönelme kararı almış biri olarak, konuya veri bilimi ve analizi, makine öğrenme cevaplarını verebilirim.
Aslında ben yapay zeka geliştirmenin ve ilgili mesleklerin bir kaç yüz yıl daha varlığını sürdüreceğini düşünüyordum. Ancak gelinen raddede kendi kendini geliştiren bir yapay zeka çok uzak görünmüyor. Tabi ki yazılımcılar kendilerine bir orta yol bula bilirler.

Geri
Yukarı