Gelecek hakkında endişeleriniz var mı?

İyi akşamlar, gelecek konusunda çok karamsar ve umutsuzum. Ortalama bir maaşla bile çalışırsak sıradan bir ev ve arabanın ücretini ödeyebilmemiz için galiba hayatımızın sonuna kadar çalışmak zorunda kalacağız. Ortalama bir araç olmuş yarım milyon, giriş seviyesi semtlerdeki evler bile en dandiği 1 milyon TL'yi aşıyor.

Aslında bu zamana kadar evlilik ve yuva kurma gibi bir derdim olmadı, son birkaç gündür bu konuyu derinlemesine düşünüyorum ve işin içinden çıkamadım. Önümüzdeki ay 23 yaşına giriyorum ve ciddi bir ilişkiye başlamaktan aşırı çekiniyorum. Çünkü görünüşe bakılırsa ciddi ilişki sonrası bir hayat kurmak günümüz şartlarında imkansıza yakın. Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz? Aileden varlık sahibi olmayanlar için evlilik ve gelecek planları imkansız gibi bir şey.
"Oyun gibi düşünürsen hayat strateji!"
-TRT Çocuk Şarkıcısı Abi
Madem gelecekte bahsettiğin sıkıntıları çekeceksin ve çözümü yok diyorsun, o zaman kendini bir oyunun içinde gibi hisset. Zorluk seviyesi yüksek survival takıl.

Son düzenleme:
Sen neler yapıyorsun abi şu anda, hayat nasıl gidiyor? Evliliğe falan atıldın mı?
Çalışıyorum. Evlilik konusunda konuştuğum var. Kısmetse olur diyorum. 90 doğumlu ben 94 ama takmıyorum tabiki de :). Çok şükür arabamı evimi babamın da yardımıyla hallettim. O yüzden kira derdim yok çok şükür.

Her gece uyumadan önce nasıl daha fazla para kazanabilirim onu düşünüyorum. Bir daha parayı düşünmeme gerek kalmayacak kadar zenginleşene kadar böyle devam edeceğim.
Bunun gelecek kaygısı olduğunu düşünmüyorum ne kadar iyi bir yaşamım olsa bile bunu bende düşünüyorum hayatın gerçeği paranın bir ucu olmalı fakat bunu zorunluluktan kaynaklı düşünmek belki kaygı şeklinde yorumlanabilir.

Gelecek endişem var ama kafama takmıyorum.

İyi akşamlar, gelecek konusunda çok karamsar ve umutsuzum. Ortalama bir maaşla bile çalışırsak sıradan bir ev ve arabanın ücretini ödeyebilmemiz için galiba hayatımızın sonuna kadar çalışmak zorunda kalacağız. Ortalama bir araç olmuş yarım milyon, giriş seviyesi semtlerdeki evler bile en dandiği 1 milyon TL'yi aşıyor.

Aslında bu zamana kadar evlilik ve yuva kurma gibi bir derdim olmadı, son birkaç gündür bu konuyu derinlemesine düşünüyorum ve işin içinden çıkamadım. Önümüzdeki ay 23 yaşına giriyorum ve ciddi bir ilişkiye başlamaktan aşırı çekiniyorum. Çünkü görünüşe bakılırsa ciddi ilişki sonrası bir hayat kurmak günümüz şartlarında imkansıza yakın. Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz? Aileden varlık sahibi olmayanlar için evlilik ve gelecek planları imkansız gibi bir şey.

Geri
Yukarı