Gelecek hakkında ne düşünüyorsunuz?

M4VER1CK

Decapat
Katılım
20 Aralık 2018
Mesajlar
226
Makaleler
1
Çözümler
1
Atatürk'ü gözümde ilahlaştırmıyorum ama ülkenin kurucu liderine hakaret asla normal karşılamayacağım bir durumdur.
Doğrudur, o konuda zaten hemfikiriz. Ancak ülkenin yukarısı da aşağısı da sağı da solu da rotalarını dümdüz bir şekilde koordine ettikleri için kör olmuş durumdalar. Sapmaları gereken yola dümdüz bir şekilde hızla koşmaya devam etmekteler, bu yıllardır böyle ve devam edecek.
 

Billy Butcher

Hectopat
Katılım
13 Temmuz 2017
Mesajlar
50
Hocam o çocuğu gördüm. O çocuk ve onun gibi düşünen zavallı insanların normal bir şekilde düşündüğünü sanmıyorum. Zamanında bunun gibilerin sınır dışı edilmesi gerekiyordu ama şu an böyle bir şey söz konusu değil mecbur bunlara katlanmamız lazım. Bizim ülkemize biraz daha zaman lazım o zaman düzeleceğimizi düşünüyorum.

97 yıldır Türkiye tarihinde görüldüğü üzere İnönü gidip halkın Menderes'i seçmesi örneğinde de olduğu gibi bu ülkenin tarihi boyunca siyasi İslam'dan çektiğini pişmiş tavuk çekmedi. Ülkeden siyasi İslam'ı kaldırmadıktan sonra a noktasından b noktasına bile gidemeyiz. Hele ülkenin en büyük kurumlarına sözde din kardeşlerimiz peşkeş çekerek a b yolunun yarısında yaya kalırız.
Zamanında İngiltere, ABD, Almanya gibi ülkelerin gördüğü seviyeleri muhtemelen bir gün Nijerya, Soma'li ve Pakistan gibi ülkeler de görücek.

Emin olun kapitalist sistem onunla uğraşacağına mars üzerinde yeni dünya yaratır. Dünya ekosistemi adamların umurunda olsaydı şu an Afrika ülkeleri bu durumda olmazdı zaten. Ya da Amerika Paris iklim anlaşmasından çekilmezdi. Adamların tek derdi para ve bu her zaman böyle olacak.
 
Katılım
29 Eylül 2019
Mesajlar
4.275
Makaleler
10
Çözümler
35
Yer
Kenya
İnsanın temel ihtiyaçlarının karşılanması, daha sonra özellikle kızların eğitim alması ve doğum kontrole ulaşım imkanı doğum oranlarını ciddi bir şekilde düşürüyor. Zamanında İngiltere, ABD, Almanya gibi ülkelerin gördüğü seviyeleri muhtemelen bir gün Nijerya, Somali ve Pakistan gibi ülkeler de görücek.

Doğum oranlarının düşmesindeki bir başka sebep anne ve babanın evde olmaması. Anne ve baba çalıştığı için ev boş kalıyor ve babaanne yahut anneanne çocuklara bakıyor. Bu yüzden de fazla çocuk yapmaktan kaçınıyorlar. İnsan bakamadığı şeyi yapmak istemez zaten.
 
Yukarı