Gelecek için fikir

Dünyaya 1 kez geliyoruz gez eğlen takıl dersinede çalış devam et zaten sonda hepimiz ölüp gideceğiz bu kadar kafana takma.
O gibi şeyler için arkadaş ve para lazım önce parayı kazanmak istiyorum arkadaşı üniversitede yapmayı düşünüyorum

Ayrıca makine mühendisi olursam Türkiye'de değil de Almanya'da okumayı mantıklı buluyorum sizce Almanya'ya gitmeli miyim üniversite için.

Bende ondan korkuyorum internet kafe açmak istemiyorum sanırım makine mühendisi olacağım ama yine emin değilim.
Dostum ben de kendimi bildim bileli devrelerle vs içli dışlıyım. 1 sene öncesine kadar PC üzerine kariyer yapmak istiyordum ancak PC’nin amaç değil araç olduğunu anladım. Elektrik elektronik vs okursanız hem sistemlerle, hem de yazılımla içli dışlı olursun. Robotlarla vs ilgileniyorsan senin için daha iyi olur.

İnsanların çoğunluğu kafana takma vs demiş ancak onları takma. Hedefini bilen insan daima öndedir.

Bilgisayarda fiziksel kısımla ilgilenmek istiyorsan 2 seçenek var. Ya Vatan’da falan çalışıcaksın ya da ömrünü vererek iyi bir markada mühendis olmaya çalışacaksın. 2. olasılık için biraz şans da gerekiyor. Eğer olay sadece PC değil ise elektrik elektronik veya makine okuyabilirsin. Devrelerle-sistemlerle içli dışlı olursun ve sınırı olmayan bir alan. İstediğin kadar ilerleyebilirsin.
Ayrıca makine mühendisi olursam da sanayide çalışmam dimi😬

Öncelikle bayağı güzel LGS'den iyi bir puan alman güzel ve orta seviyede bir liseye yerleştiysen, ortamda toksit değilse, hocalarda iyiyse(illaki kötü olanlar da vardır ancak sen onlara kafa takma) senden iyisi yok, ben LGS'de hiç çalışmadım düzenli bir programım olmadı ve işi batırdım tahmin edeceksin üzere, yaptığın programla devam et pes etme,10.sınıf erken olduğunu düşünüyorum ancak YKS için bir temel atabilirsin, elektronik ve bilgisayar konusuyla ilgilendiğini okudum sana tavsiyem bilgisayar konusunda ustalaşmak istiyorsan bilgisayar mühendisliği okuyabilirsin gayet iyi bir bölüm ya da bilgisayar bilimleride olabilir. Elektronik'de fazla bir bilgim yok, umarım hayallerine ulaşırsın.

İlk 10.000 gibi bir derece yaparsan iş seni bulur. :) 100-200K yaparsan asgari ücret veya sanayi arasında seçim yapmak zorunda kalırsın. Sistemli çalışırsan korkmanı gerektirecek bir durum yok.
Peki ilk 10.000 yapmak ne kadar zor beni anlattığım kadarıyla potansiyelimi çıkarmaya çalış biliyorum kesin bi sonuç alamazsın ama dene 2 yıl ruhsuz gibi ders çalışanlar anca 10k mı yapar yoksa 1 yıl sadece düzenli çalışarak kendine vakit ayırarak diğer yıl biraz daha derse odak vererek çok kasmadan saçımızı beyazlatmadan yapılabilcek bir şey mi

Peki ilk 10.000 yapmak ne kadar zor beni anlattığım kadarıyla potansiyelimi çıkarmaya çalış biliyorum kesin bi sonuç alamazsın ama dene 2 yıl ruhsuz gibi ders çalışanlar anca 10k mı yapar yoksa 1 yıl sadece düzenli çalışarak kendine vakit ayırarak diğer yıl biraz daha derse odak vererek çok kasmadan saçımızı beyazlatmadan yapılabilcek bir şey mi
Klişe olucak ama kişiden kişiye değişir. Senin yapacağın en iyi şey şu an 9 ve 10’u güzelce halledip unutmamak adına düzenli soru çözmek. 11. sınıfın ilerleyen vakitlerinde de abanırsan çok rahat yapabilirsin.

Klişe olucak ama kişiden kişiye değişir. Senin yapacağın en iyi şey şu an 9 ve 10’u güzelce halledip unutmamak adına düzenli soru çözmek. 11. sınıfın ilerleyen vakitlerinde de abanırsan çok rahat yapabilirsin.
Sen kaçıncı sınıfsın ?yks ye girdin mi? İlk kaça girdin?

Daha erken mi bilmiyorum am 10. sınıfa geçtim LGS'den iyi puan almıştım lisem sayısal alana yönelik iyi bir lise bende aynı zamanda sayısal severim bilgisyar ve elektroniğe ilgiliyim ama bilgisayar tarafı derken yazılım anlamayın evet o kısmınıda seviyorum biraz kod yazabiliyorum Python ve HTML ile ama ben daha çok işlemciler ekran kartları gibi işin fiziksel kısmını seviyorum daha doğrusu ilgimi çekiyor çalışma penisipleri vs. veya elektrik ile ilgili devreler vs mekanik kısmınıda seviyorum robotların arabaların içini hep kurcalarım her boş zamanda babamın arabasının içine dalarım motoru açarım pistonları incelerim umarım anlatabilir mişimdir neye ilgili olduğumu bununla ilgili meslek önerebilir misiniz? Hedeflerim büyük LGS'den bu puanı fazla ciddi olmayan çalışmamla almıştım inşallah YKS'den iyi bir puan alırdım adını duyurmuş bir üniversiteye giderim YKS'ye bu sene yani 10. sınıfta çalışmaya başlamalı mıyım iyi bir motivasyonum olur bu işleri düşünerek verimli çalışma yapabilirim ya da sizce 10. sınıfta gerek yok mu bana katkısı olmaz mı dersiniz ayrıca dershaneye gitmeli miyim ve ne zamandan itibaren LGS de son 3 ay yazılmıştım dershaneye zaten 2. dönem biraz sikmıştım kendimi ama yine çok çalışmadım pişmanım daha iyisini yapabilrdim sikılınca deneme çözüyordum o kadar ve benden büyüklerin bana tavsiyelerini de duymayı çok isterim bu.

LGS'den kaç aldın? (merak)

Geri
Yukarı