Gelecekte ne iş yapmak istediğimi bilmiyorum

Ben bilişim okuyorum meslek yazılım mühendisliği bölümü okumak istiyorum.

Bence çok güzel bir meslek. Ben de yazılım, bilgisayar, makine mühendisi olmak istiyorum. Klavyede yazı yazmak bence çok keyifli. Sadece yazılım mühendisliği biraz sağlık açısından zararlı. Ondan korkuyorum. Ailem de öyle diyor. Bir akrabam bilgisayar mühendisi (sanırım) mühendisler akıl sağlığı için sigorta yaptırıyorlarmış. Ondan biraz korkuyorum. Ama bilgisayarla ilgisi olan bir işte çalışmak istiyorum. Tabii daha önümde çok uzun bir yol var. Ama dediğim gibi yazılım mühendisliği güzel bir iş. Sadece tek kötü yanı sağlık açısından kötü olması. Bilişimin parçalarla falan ilgisi olduğunu düşünüyorum. Eğer öyleyse sistem falan toplayıp bir site oluşturup satabilirsin. Çünkü sistem toplamayı bilmeyenler var. Daha zaman var bence. İyice düşün. Yapabileceğin mesleklerin artılarını eksilerini bir kağıda not al. Sonra "Hangisi benim için daha iyi olur?" diye düşün. Yeteneklerini düşün. Birkaç işi yamuk yapmak yerine bir işe yönel. Ve onu doğru yap. Biraz boş konuştum sanırım özür dilerim. Dediğim gibi iyice düşün, doğru seçimi yap. Umarım yanlış yönlendirmemişimdir.

Bence çok güzel bir meslek. Ben de yazılım, bilgisayar, makine mühendisi olmak istiyorum. Klavyede yazı yazmak bence çok keyifli. Sadece yazılım mühendisliği biraz sağlık açısından zararlı. Ondan korkuyorum. Ailem de öyle diyor. Bir akrabam bilgisayar mühendisi (sanırım) mühendisler akıl sağlığı için sigorta yaptırıyorlarmış. Ondan biraz korkuyorum. Ama bilgisayarla ilgisi olan bir işte çalışmak istiyorum. Tabii daha önümde çok uzun bir yol var. Ama dediğim gibi yazılım mühendisliği güzel bir iş. Sadece tek kötü yanı sağlık açısından kötü olması. Bilişimin parçalarla falan ilgisi olduğunu düşünüyorum. Eğer öyleyse sistem falan toplayıp bir site oluşturup satabilirsin. Çünkü sistem toplamayı bilmeyenler var. Daha zaman var bence. İyice düşün. Yapabileceğin mesleklerin artılarını eksilerini bir kağıda not al. Sonra "hangisi benim için daha iyi olur?" Diye düşün. Yeteneklerini düşün. Birkaç işi yamuk yapmak yerine bir işe yönel. Ve onu doğru yap. Biraz boş konuştum sanırım özür dilerim. Dediğim gibi iyice düşün, doğru seçimi yap. Umarım yanlış yönlendirmemişimdir.

Neden akıl sağlığı için sigorta yapılıyor ki bu arada boş konuşmadın yardımcı olmaya çalışıyorsunuz sorun yok yanlış yönlendirdiğinizi de sanmıyorum.

Çok şükür işim gücüm var çalışıyorum, gelecekte ne iş yapmak istediğimi ben bile bilmiyorum. Hayat, beklentilerin ve gerçeklerin karmasıdır.

Geri
Yukarı