Her şey ilgimi çektiği için ne yapmak istediğimi bilmiyorum

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Tıp fakültesindeyim. Yanında spor dışında ek hobiler edinmek istiyorum ama hiçbir şey yapamıyorum çünkü neye başlasam farklı bir şey çekici geliyor.

Bunu nasıl aşarım sizce? Mesela bir müzik aleti öğreneyim diyorum sıkılıyorum web sitesi kodlama ilgimi çekiyor, ondan sıkılıyorum oyunlar ilgimi çekiyor, ondan sıkılıyorum grafik tasarım ilgimi çekiyor vs. devam ediyor. Tek şeye odaklanamıyorum.

Tıp fakültesindeyim. Yanında spor dışında ek hobiler edinmek istiyorum ama hiçbir şey yapamıyorum çünkü neye başlasam farklı bir şey çekici geliyor.

Bunu nasıl aşarım sizce? Mesela bir müzik aleti öğreneyim diyorum sıkılıyorum web sitesi kodlama ilgimi çekiyor, ondan sıkılıyorum oyunlar ilgimi çekiyor, ondan sıkılıyorum grafik tasarım ilgimi çekiyor vs. devam ediyor. Tek şeye odaklanamıyorum.
Hepsini bir kenara yaz ve birden beşe kadar kendi hevesin ve önemine göre sırala. Sıralamana uymak içinde artık iraden kalıyor geriye sadece.

Hocam sorun bu işte neye odaklanmam gerektiğine karar veremiyorum.
Odaklanamayacak kadar önemsemiyorsan boşver bunları kafana takma. Sanki bunları laf için yapıyormuşsun gibi. Eğer içinde gerçekten bunları yapmak için bir zorunluluk hissedersen o zaman baskının etkisiyle odaklanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı