Gelecekte ne iş yapmalıyım?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba, yaşım 16. bende bazen kekemelik, konuşmakta takılma ve zorluk var. Terapiste gidiyorum da çok da bir faydasını göremedim. 2 seneye üniversite var, ne yapacağımı bilmiyorum o arada. Sonra da askerlik var, o arada ne yapacağımı hiç bilmiyorum zaten. En çok oradan korkuyorum. Sonra da ne iş yapacağımı bilmiyorum. Şu anda okuldan ayrıldım, açığa geçtim etüte gidiyorum. Yaşadığım şehirde ki üniversiteyi kazanıp, güzel bir bölüm okumak istiyorum. Ama ne iş yapacağımı, nasıl geçineceğimi de bilmiyorum. Ticaretim gayet güzel ama böyle de yapamayacağım belli. Konuşma gerektirmeyen, gerekirse bilgisayar gerektiren bir iş var mıdır acaba, ileride ne yapabilirim? Nasıl bu zorlukları atlatabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde bilgisayar başında bir internette satış sitesi açabilirsin ama bunun için birkaç ortak gerekebilir veya tasarım üzerine uğraşıp freelancer olarak çalışabilirsin.

Evde bilgisayar başında bir internette satış sitesi açabilirsin ama bunun için birkaç ortak gerekebilir veya tasarım üzerine uğraşıp freelancer olarak çalışabilirsin.
Aslında bende tasarık çok seviyorum da ama ne kadar ilerleyeceğimi bilmiyorum. Satış konusunda da biraz iyiyim aslında. Mesela diyelim mağazaların, dükkanların sosyal medya hesaplarını yönetsem, yaratıcı içerikler paylaşsam, reklamlarını yapsam bu işten de düzenli olarak para alsam nasıl olur ? Şimdilik başlasam ilerleyen zamanda da büyütsem ?

Aslında bende tasarık çok seviyorum da ama ne kadar ilerleyeceğimi bilmiyorum. Satış konusunda da biraz iyiyim aslında. Mesela diyelim mağazaların, dükkanların sosyal medya hesaplarını yönetsem, yaratıcı içerikler paylaşsam, reklamlarını yapsam bu işten de düzenli olarak para alsam nasıl olur? Şimdilik başlasam ilerleyen zamanda da büyütsem?

Bence zaten sevdiğin bir işmiş dediğin gibi yaparsan ilk seferlerinde başarılı olamayabilirsin ama bence dene.

Bence zaten sevdiğin bir işmiş dediğin gibi yaparsan ilk seferlerinde başarılı olamayabilirsin ama bence dene.
Bunları şimdi yapabilirim hocam. Mesela mezun olduktan sonra ne yapabilirim ? Konuşturma gerektirmeyecek bir iş var mıdır acaba ? Mesela dayım güzel bir fabrika da çalışıyor. Orada beni işe aldırabilir. Abimi de alacak. İlerlersem güzel maaş da var. Ek gelir de elde etmek istiyorum ayriyeten. Yani beni çok zorlamayacak meslek istiyorum ve o mesleği okumam için de hangi bölümden mezun olmam gerektiğini öğrenmek istiyorum aslında.

Bunları şimdi yapabilirim hocam. Mesela mezun olduktan sonra ne yapabilirim? Konuşturma gerektirmeyecek bir iş var mıdır acaba? Mesela dayım güzel bir fabrika da çalışıyor. Orada beni işe aldırabilir. Abimi de alacak. İlerlersem güzel maaş da var. Ek gelir de elde etmek istiyorum ayrıyeten. Yani beni çok zorlamayacak meslek istiyorum ve o mesleği okumam için de hangi bölümden mezun olmam gerektiğini öğrenmek istiyorum aslında.

Şimdi yapabilirsin meslek olarak fabrikada çalışcaksan ona göre tasarım içinse görsel sanatlar okuyablirsin.

Geri
Yukarı