Gelecekte Windows 12,13 çıkar mı?

128 bit meselesi şuan için değil gelecek için söyledim eskiden 64 bit yoktu 32 bit 16 bit vardı ona istinaden söyledim Windows 12 13 bence çıkar sizin görüşleriniz almak için bu konuyu açtım.

Bir ara Windows 10 son işletim sistemi olacak yenisi çıkmayacak güncellemeler gelecek sadece demişlerdi ama şimdi 11 çıktı. Çıkar diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1400936
Sen sorunun cevabını zaten vermişsin. Farklı söze gerek yok. Microsoft, bazen fikrini değiştirebiliyor. Aslına bakarsak bu proje Windows 10X olarak gelecekti fakat sonradan iptal edildi diye hatırlıyorum. Sanırım çöpe gitmesin diye Windows 11 yaptılar.

128 bit için ise daha erken. 64 bit sınırlarına yaklaşılmadı.
Ama Microsoft'un politikası çok kötü 10 yılda bir yeni işletim sistemi yaptı ama sürekli bunu yapması sinir bozucu 2070-2080'de Windows 16-17 çıkar bence.

Umarım yenisi çıkmaz. Her çıkardıkları işletim sistemleri kademe kademe şişiyor. Windows 16 çıkarsa artık 10 gb ram yer boşta.

macOS uzun bir süre 10 üzerinden ilerledi, Windows da aynı şekilde yeni sürüm çıkarmadı. macOS 11 çıktıktan sonra ne hikmetse Microsoft Windows 11 çıkarma kararı aldı. Zaten biliyorsunuz Windows 11'in Windows 10'dan çok ciddi farkları yok. Konuya dönersek bence çıkabilir, neden olmasın?

Umarım yenisi çıkmaz. Her çıkardıkları işletim sistemleri kademe kademe şişiyor. Windows 16 çıkarsa artık 10 GB RAM yer boşta.

Eski sistemlere hiç acımıyorlar 2 GB RAM ile Windows 10'a direniyorum ama 11'e yükseltemeyeceğim kesin benim anladığım bunu bilerek yapıp RAM SSD ve yeni cihaz satışları ile kazandıkları ciroyu artırmak.
Diyorsun ki Cyberpunk döneminde Windows 16 kullanacağız.
Gözümüz ile görev çubuğu açmak...

Geri
Yukarı