Gelecekteki boyum ne olur?

Ley_Nn

Centipat
Daha fazla  
Annem 155, babam 176. Ben şu anda 14 yaşında ve 170 boylarındayım. 3 yıl yüzme yaptım, 8-11 yaş arasında vücudum iyi gelişti fakat çok fazla uzamadım. 1 yıl atletizim yaptım 12-13 yaş arası ve şu anda 4 aydır falan basketbol oynuyorum, ellerim ve kollarım yaşıma göre bayağı büyük. Sizce ileride kısa mı olurum, yoksa uzun mu olurum? Hedefim 190+.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı insanlar vardır. Baba ve anne 1.60 kendisi 1.90 değişir bunlar onun dışında eller ekmek küreği değildir inşallah. Ben 7 numara basket topunu hiç zorlanmadan bir elimle o 5 parmak ile tutuyorum alıyorum bütün arkadaşlar bana gülüyor fırında mı çalıştın diye. Ben de 2.00 metre olmak istiyorum şuan 1.95 😂 az bir kilo kaldı sonra 2.00 inşallah. Bir de fazla spor ayakkabı giymek ayağı büyütüyormuş galiba ben öyle duyuyorum beden eğitimcilerden dikkat et dev ayağı olmasın.

Hedefim 190+ ne ya. 😁 Genlerinde varsa uzarsın, çok takma. Liseye 1.83 girdim mezun olduğumda 1.95tim.

Türkiye'nin ortalaması 1.74 diye biliyorum. 1.75 olursan şükret. Ama 20 yaşına kadar bir kaç cm daha uzayabilirsin. 190+ olman teorik olarak mümkün değil :D

Umarım hedefini gerçekleştirirsin. Sonuna kadar destekçiniz👍

Şaka bir yana kafaya takacak daha büyük sorunların olacak büyüyünce. Günün birinde bu boy sorununu pek önemsemeyeceksin. İşin %80-90' ı genetik. Boyun da kısa değil. Ortalama civarlarında. O kadar uzun olmayı istemeyebilirsin belki de. Fazla uzun olmak da iyi değil.

Geri
Yukarı