Gelecekteki çocuğunuzu nasıl yetiştirmek istersiniz?

Çoğu yönden bana benzemesini isterdim.

İnsan bana kalırsa 13-14 yaşlarından itibaren birey olabilmeli ve kararlar verebilmeli. Açık sözlü olması için elimden geleni yaparım ayrıca otoriteye baş kaldıran ve ezilmeyen bir insan olmasını isterim gerektiğinde gerekirse arkadaşlıklarına müdahale ederim fakat NPC gibi birisi olmasını istemem yeri geldiğinde kendisini aksiyonun içine atmasını isterim. Yeri geldiğinde ona ev işi bile kilitlerim, yaz tatilinin belli bir döneminde onu sıkmayacak şekilde hayat tecrübesi edinmesi için ağır olmayan ve onunda ilgi alanları kapsamına girecek ve severek yapacağı bir işte çalışması için olanak sağlarım ve bu şekilde genç yaşında para kazanmayı öğrenmiş olur NPC gibi yetişmeyeceği için ilerleyen dönemdeki iş hayatına çok rahat şekilde adapte olabilir. O kadarı da olmaz ama olursa benim gibi lider, iyi konuşmacı ve bunların birleşimiyle insanları kolayca bir grup altında toparlayabilecek lider ruhlu birisi olmasını isterdim ve haksızlığa asla susmayacak gerekirse kavga bile edecek ki böyle bir konuda çıkaracağı tartışmaları desteklerdim. 18 yaşına geldiğinde kendi kararlarını alabiliyor olmak zorunda ve bundan dolayı alkol sigara gibi şeyleri kullanmaması konusunda baskılamam fakat kullanmasını da istemem bunu dile getirerek söylerim. Yapay bir ortam sunmam spor aktivitesini yaparken kendisini kültür açışından geliştirip, arkadaşlarına vakit ayırmasını, sevdiği aktiviteleri yapmasını ve diğer saymadığım şeylerin hepsini birlikte devam ettirmesini isterim sınav haftası diye bir şeyleri kısıtlamam hepsini beraber idare ettirmesinin sorumluluk bilinci getireceğini düşünürüm. sevgili yaparsa bundan zarar göreceğini bilsem bile karışmam çünkü elmas yıpranmadan pırlanta olmaz. ben bile babamla bazen argo konuşuyorum çünkü küfür ve ya argo hayatın bir parçası bundan dolayı onu baskılamam.

Geri
Yukarı