Gelen mail BTC dolandırıcılığı olabilir mi?

Yer
Sakarya
Daha fazla  
Birkaç gün önce getirin hacklendiğini duydum ve perşembe günü böyle bir mesaj almışım epostama, yeni fark ettim. Bir yazılımdan PC'ye bulaştığını söylüyor ama herhangi bir şey indirmedim, yeni format attım ve PC kamerasından özel görüntülerimi aldığını söylüyor ama bu imkansız çünkü kameram yok, attığı şifre doğru ama gereksiz bir uygulamanın büyük ihtimal. Ana uygulamaların şifresi farklı, zor yaptım. 900 dolar istiyor, bunu bilen var mı ya da nereye başvurmalıyım?

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Acınası halde olan eziklerin yaptığı bir tür dolandırıcılık maili. Hayır hacklenmediniz, hayır verileriniz çalınmadı. Tamamiyle korkutup paranızı çarpmak için yapılan düzenbazlık. Maili silin ve itibar etmeyin.

Virüs bir kenara, mail'de webcaminiz aracılığıyla sizi mastürbasyon yaparken izleyip, mastürbasyon videolarınızı eğer Bitcoin yoluyla para göndermezseniz yayacağını söylemiş. Bence inanın! (!)
Şaka şaka, mail tamamen dolandırıcılık ürünü. Bana da zaman zaman geliyor. Özellikle spama düşenlere itibar etmeyin.
1679789204647.png

Yalnız şöyle bir sıkıntı var, parolanızı gerçekten biliyorlar, çünkü yakın zamanda yaşanan bir leak'den alıyorlar. Onlar da bir şey değil zaten eğer leak yaşanırsa herkesin erişebileceği bilgiler. İnternet üzerinde metin belgesi şeklinde depolanıyor. Parolayı da oraya yazınca ister istemez bazıları inanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı