Gelen mesaja göre fiber geliyor mu?

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Arkadaşlar 2 yıldır uzun uğraşlar veriyorum bugün 2 defa arandım. 2. aranmada aşağıda görsel attığım bilgileri tarafıma da ilettiler. Artık fiber geliyor diyebilir miyiz?

asd12321.PNG

Tam süre tabii ki de veremiyorlar. Binamızın konumundan kısaca bahsedeyim saha dolabına 298 metre uzaklıkta, etrafımızdaki ve yan binada fiber internet mevcut.

Hemen döşeseler bile 1-3 ay arası sisteme düşme süresi olabiliyor. Fiber altyapı dönüşümü hızlandı. Büyükşehir merkezdeseniz bu yıl gelir.

Fiber internet altyapısı döşemeleri için başvuruda bulunabiliyor muyuz? Mahallemizde rast gele döşenen fiber alt yapılarına şahidiz. Ama bu neye göre kime göre takılıyor bilmiyorum. Eğer bunu talep ettiyseniz nasıl yapıldığını öğrenebilir miyiz?

Hayır, sadece fikir sahibi olmak için. "Küçük bir kasaba" olarak nitelendirdiğiniz yerleşim yerindeki komşu apartmana fiber altyapısı gelmiş. Ülkemdeki altyapı gelişmelerini takip etmek için sordum. Zaten komşunuza fiber geldi ve siz de talep ettiyseniz muhtemelen gelecektir.

Fiber internet altyapısı döşemeleri için başvuruda bulunabiliyor muyuz? Mahallemizde rast gele döşenen fiber alt yapılarına şahidiz. Ama bu neye göre kime göre takılıyor bilmiyorum. Eğer bunu talep ettiyseniz nasıl yapıldığını öğrenebilir miyiz?

2 yıldır uğraşıyorum. En son tek tek kapıları çalarak bu aşamaya kadar gelebildim. Başvuruda bulundum. Geçen sene apartman site yönetimi olarak dilekçe vermiştik ama proje aşamasından sonra tıkanmıştı. Projeyi onaylamamışlardı.
Hayır, sadece fikir sahibi olmak için. "Küçük bir kasaba" olarak nitelendirdiğiniz yerleşim yerindeki komşu apartmana fiber altyapısı gelmiş. Ülkemdeki altyapı gelişmelerini takip etmek için sordum. Zaten komşunuza fiber geldi ve siz de talep ettiyseniz muhtemelen gelecektir.

Yani ilçe hocam. Yerleşim yeri olarak kırsal bir bölgede değil. Açık adres vermek sorun yaratabilir.

Müşteri ile bağlanma hızı doğru orantılı. Ne kadar çok müşteri o kadar hızlı bağlanma demektir. 50 tane müşteri olsa bile kullanıma açılması aylar sürüyor fiber için. Ben 4 ay telekom müdürlüğüne gitmiştim fiber bağlatmak için, 4 ayın sonunda bağlandı yani hat çekildi fakat açılması vesaire derken 6 ay sürdü fiber internet bağlatma maceram. Ben uğraştım, bina sakinlerim sefasını sürdü.

Geri
Yukarı