Gelen Norton maili dolandırıcılık maili mi?

Kelsza

Hectopat
Fotoğraftaki gibi bir mail geldi. Bir link ve öyle abartılı bir dolandırıcılık için atılmış gibi gelmedi ilk başta. PDF'e baktım o yüzden ama PDF'i çevirince ilk bir korktum çünkü 500 dolar gibi bir ücretin çekildiğini iade istiyorsanız şu numarayı arayın tarzı bir yazı vardı. Özel bir PDF oluşturmuşlar mailimi de kullanıp. Biraz düşününce büyük ihtimal dolandırıcılık olduğunu düşündüm fakat hani bir ihtimal sormak istedim. Bu mail dolandırıcılık maili mi ve size de aynısını gönderen oldu mu?

1704816582104.png

1704816532299.png

Mail Norton değil buddy bartamian diye birinden gelmiş yani dolandırıcı.

Fotoğraftaki gibi bir mail geldi. Bir link ve öyle abartılı bir dolandırıcılık için atılmış gibi gelmedi ilk başta. PDF'e baktım o yüzden ama PDF'i çevirince ilk bir korktum çünkü 500 dolar gibi bir ücretin çekildiğini iade istiyorsanız şu numarayı arayın tarzı bir yazı vardı. Özel bir PDF oluşturmuşlar mailimi de kullanıp. Biraz düşününce büyük ihtimal dolandırıcılık olduğunu düşündüm fakat hani bir ihtimal sormak istedim. Bu mail dolandırıcılık maili mi ve size de aynısını gönderen oldu mu?

Eki Görüntüle 2079508

Eki Görüntüle 2079504

Kesinlikle dolandırıcı hocam.

Eki Görüntüle 2079508

Eki Görüntüle 2079504

Bilmediğiniz adreslerden gelen PDF'leri açmanız büyük bir hata hocam.

Bilmediğiniz adreslerden gelen PDF'leri açmanız büyük bir hata hocam.
PDF'i yüklemediğim için sorun olmaz büyük ihtimalle. İade için bir numarayı ara diyorlar büyük ihtimalle o numaraya ulaştığımda fazladan para isterler iade için ve öyle dolandırırlar gibi geldi.

PDF'i yüklemediğim için sorun olmaz büyük ihtimalle. İade için bir numarayı ara diyorlar büyük ihtimalle o numaraya ulaştığımda fazladan para isterler iade için ve öyle dolandırırlar gibi geldi.

Maille gönderilen PDF dosyaları ile bilgisayarın uzaktan kontrolü bile sağlanabiliyor. PC'ye indirilip indirilmemesinin bir önemi var mı bilmiyorum çünkü neticede siz mailden açarken de arka planda PC'nize iniyor ve o şekilde açıyorsunuz.

Ama PDF'i online bir PDF gösterici üzerinden açtıysanız onu bilemem o zaman risk olmayabilir.

PDF'i açtığınızda ekranda bir kararma, donma ya normalden fazla bir bekleme oldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı