Şahsıma gelen tehdit maili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun aynısı bana şöyle oldu dosyaların bizde 1000 BTC vermessen herkese yayarız dediler format attım bitti.

Gerçekten kafam çok karıştı. Sistemime RDP ile galiba erişmişler ama eski şifremi söylüyorlar

Gerçekten kafam çok karıştı. Sistemime RDP ile galiba erişmişler ama eski şifremi söylüyorlar
Bilgisayarınıza hard reset atın,kameranıza bant takın, internetten güvenilir olmayan sitelerden bir şey indirmeyin ki bu sorunu tekrar yaşamayın. Mail atan kişiyi engelleyin geçin daha sağlam santaj malzemeleri olsa yaparlardı zaten belliki tam becerememişler.

Elim ayağım titriyor, psikolojim alt üst oldu. Bu yazıyı bile şu an zor yazıyorum. Bu bahsettiğim mailde benim sıkça kullandığım bir şifre yazıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Bu şifreyi eskiden kullanıyordum, şu anki şifrem ise ona benziyor. Bana 1055 dolar gönder yoksa benim kötü görübtülerimi paylaşacağını söylüyor. Malum sitelere girdiğimi söylüyor ve o siteden RDP ile kamerama erişiğini söylüyor ve bundan sonra ise bu kötü amaçlı yazılımın messengerımdan e mailimden ve facebookumdan kişilerime eriştiğini ve eğer bu parayı atmazsan onlara atacağını söylüyor. Çift ekranlı bir goruntu oluşturmuş birinde benim izlediğim şey birinde ise benim görüntülerim varmış. Kanıt istersem ise bu goruntuleri 8 kişiye atacağını ve ondan sonra gondereceğini söylüyor. Kanunlara girersem ise gönderilen e postanın hacklendiğni ve izinin sürülemeyeğini söylüyor. Metin İngilizce yazılmıştı. Bu metini elim titreye titreye yazdım. Size tavsiye sakın güvenirliğinden emin olmadığınız sitelere girmeyin veya programları kurmayın. Posta spama düşmüştü. Bu mesaj ı know ile başlıyor.Eki Görüntüle 666145

Biraz daha düşündüm ve sanki bu mailin aynısı Black mirorda vardı adam kanıtlayamamış zaten videoyu atmamış eğer başkalarına bu maili atmamasını istiyorsanız polise gidebilirsiniz.

Hocam sizi bir konuya etiketlesem bakabilir misiniz?

Elbette, yardımcı olabileceğim bir şeyse bakarım.
Netstat -ano yazdım tonlarca ip adresi çıktı :(

Sadece bunu yazarsanız bilgisayardaki bütün ağ bağlantıları çıkacaktır. Birçoğu microsoft servisi zaten. Tarayıcınız açıksa burada da başka bir port açılır vs.

netstat -ano yazdığınızda rdp portu olan 3389 görmüyorsanız mailin gerçekliği de yoktur. Elbette farklı bir port açarak bağlantı kurmak da mümkündür. Fakat dediğim gibi o düzeyde kişi kendisini açığa çıkarmak yerine gizlice yapacağını yapar.

Endişe etmeye gerek yok. Internet security yazılımlarından birisini kullanın. Onları atlatmak için üst düzey güvenlik bilmek gerekiyor, basit değil o da.

Size gelen mailin orijinal halinin bir kısmını Google'dan aratın. Muhtemelen benzer konular karşınıza çıkacaktır. Tehdit eden kişinin elinde size ait özel görüntüler olsaydı göz dağı vermek için bir kısmını sizinle paylaşırdı zaten. Hem böylece daha inandırıcı ve kesin bir yöntem olurdu değil mi? İçiniz rahat olsun.

İki e postamı tarattım. Bir şey çıkmadı. Siz nasıl becerebildiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı